Imigranci z Bliskiego Wschodu w Europie
W mediach społecznościowych Mateusza Morawieckiego pojawił się najnowszy spot zachęcający do wzięcia udziału w zbliżającym się referendum. Tym razem postanowiono skupić się na trzecim pytaniu, to jest "czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".
Szef rządu dokładnie zobrazował, jak wiele krzywd w Europie wyrządziła polityka "otwartych drzwi", a na wideo widzimy obrazki z 4 września - w Polsce w ten dzień obywatele wiedli spokojne, normalne życie, podczas gdy w wielu zachodnich krajach - Niemczech czy Szwecji - dochodziło do zamieszek, a miasta płonęły po starciach z imigrantami.
"W czasie, gdy polskie rodziny beztrosko spędzały ostatni wakacyjny weekend, a polskie dzieci witały nowy rok szkolny, za naszymi zachodnimi granicami działy się straszne rzeczy: zamieszki, spalone samochody, gwałty na kobietach i lincze na policjantach" - wymienia w wideo premier.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Mateusz Morawiecki zwraca uwagę, że to skutek prowadzonej przez te kraje polityki migracyjnej. Przestrzega również, że podobne działania w Polsce próbował wdrożyć rząd Donalda Tuska.
"To rzeczywistość takich krajów jak Szwecja czy Niemcy. Te państwa prowadziły politykę, którą u nas w Polsce chciał wprowadzić Donald Tusk. Wyraźnie widać, że jego plan został napisany w Berlinie i Brukseli. Za błędy patronów Tuska, takich jak Angela Merkel czy Manfred Weber, ogromną cenę płaci tamtejsze społeczeństwo" - wyjaśnia.
Mateusz Morawiecki z prośbą do Polaków
Premier wyraźnie zaznaczył, że "nie chcemy takich obrazków w polskich miastach" i zwrócił się z prośbą do obywateli.
"Dlatego prosimy Polaków o głos w tej sprawie w referendum 15 października" - zakończył.
Referendum odbędzie się w tym samym czasie, co wybory parlamentarne, a ostatnio została zaprezentowana karta do głosowania.
Polacy odpowiedzą na cztery pytania w referendum. Oprócz kwestii migrantów z Bliskiego Wschodu, obywatele wyrażą zdanie w kwestii wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw, podwyższenia wieku emerytalnego oraz likwidacji bariery na granicy z Białorusią.
lena