Aktualizacja, godz. 9:30
Wznowione zostały poszukiwania Michała Kąkola. Wczorajsze działania zakończyły się bez skutku po zmroku.
- Dalej sprawdzamy akwen, dziś użyty będzie m. in. sonar. Sprawdzamy również inne miejsca, weryfikujemy też pozyskane informacje. Poszukiwania trwają - informuje asp. sztab. Lucyna Rekowska z sopockiej policji.
Wiatr może jednak pokrzyżować plany. Według informacji uzyskanej od strażaka - do użycia sonaru potrzebna jest spokojna woda.
Aktualizacja, 20 października. 17:30
Według nieoficjalnych informacji policyjny pies tropiący podjął ślad i doprowadził przewodnika na plażę. Policja nie potwierdza tej informacji, podaje jednak, że poszukiwania rzeczywiście przeniosły się nad brzeg morski i do wody:
- Policjanci z Sopotu prowadzili działania na plaży, sprawdzaliśmy także akwen przy pomocy płetwonurków i z powietrza, przy wykorzystaniu drona. Wspomagali nas ratownicy Sopockiego WOPR-u i strażacy. Nie odnaleźliśmy zaginionego, czynności cały czas trwają - informuje asp. sztab. Lucyna Rekowska z sopockiej policji.
- Policja poprosiła o kamerę i robota podwodnego - mówi kpt. Janusz Gawlak z sopockiej straży pożarnej. - W działaniach uczestniczyła specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Kościerzyny.
Policja nie potwierdza też pojawiającej się w jednym z serwisów internetowych informacji od świadka poszukiwań o znalezieniu w wodzie lub na plaży ubrania.
Wcześniej pisaliśmy:
Poszukiwania uznanego specjalisty chirurgii onkologicznej trwają trzeci dzień.
- Dzisiaj [20 października 2021 - red.] do działań zostali zaangażowani funkcjonariusze-przewodnicy z psami tropiącymi ze specjalistycznej grupy poszukiwawczej, która przyjechała do nas rano z komendy głównej w Warszawie - informuje asp. sztab. Lucyna Rekowska z sopockiej policji. - Weryfikujemy każdą napływającą informację, prowadzimy intensywne działania operacyjne i poszukiwawcze. Każdy sygnał od ludzi mogących posiadać jakąś wiedzę jest dla nas cenny - dodaje.
Informacja o zaginięciu Michała Kąkola wywołała poruszenie w internecie. W serwisach społecznościowych pod informacjami o poszukiwaniach pojawia się lawina komentarzy od osób, którym pomógł Michał Kąkol:
- Operował mnie 7 lat temu. Bardzo dobry lekarz i człowiek. Mam nadzieję że się odnajdzie cały i zdrowy. - Super lekarz, cudowny człowiek, operował mnie, dzięki niemu uwierzyłam że dam radę, jestem mu wdzięczna, Boże spraw żeby się odnalazł cały i zdrowy. - Kochany człowiek nie tylko lekarz... wspaniały człowiek, Panie Michale czekamy! - piszą pacjentki zaginionego chirurga.
We wtorek 17 października wieczorem odbyły się też zorganizowane społecznie przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą "Search and Help" poszukiwania lekarza. W (niestety bezskutecznej) akcji uczestniczyło ok. 40 osób, które skrzyknęły się na jednej z facebookowych grup dotyczących tematyki zaginionych osób.
46-latek ostatni raz był widziany przez rodzinę 16 października 2021 roku około godz. 22:00 na ul. Łokietka w Sopocie, od tego czasu kontakt z nim się urwał. Jest szczupłej sylwetki, ma ok. 180 cm wzrostu, oczy koloru zielonego i krótkie blond włosy z widoczną łysiną. W dniu zaginięcia Michał Kąkol ubrany był w długi ciemny płaszcz, sweter w serek w kolorze rdzy, t-shirt koloru szarego z emblematem roweru na wysokości klatki piersiowej, granatowe spodnie dresowe i buty trekkingowe w kolorze khaki.
W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia Michał Kąkola lub ustalenia jego miejsca pobytu, policjanci proszą o kontakt z komendą miejską w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112 A - tel. 47 74 26222 (oficer dyżurny), dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.
Trwają poszukiwania chirurga onkologa z Sopotu
Michał Kąkol jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny), specjalistą chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Jest lekarzem Wojewódzkiego Centrum Onkologii oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku.
Przez 8 lat pracował jako asystent w Oddziałach Chirurgii Ogólnej szpitali: wojewódzkiego w Gdańsku i powiatowego w Kartuzach. Od 2010 roku zajmuje się głównie chirurgią onkologiczną, pracując w UCK GUMed i Wojewódzkim Centrum Onkologii, z którym jest związany od 2005 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Towarzystwa Chirurgów Polskich. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym piersi w tym w rekonstrukcjach oraz wszczepianiu permanentnych dostępów dożylnych stosowanych w długotrwałej chemioterapii.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w klinicznych oddziałach zabiegowych w Gdańsku, Warszawie i dwóch niemieckich ośrodkach leczenia raka piersi. Poza kursami doskonalącymi w Szwajcarii, Francji i na Węgrzech, bierze regularnie udział w warsztatach zawodowych dla chirurgów w Polsce.
