Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna ZDJĘCIA, WYNIK Sosnowiczanie w dziesiątkę w doliczonym czasie uratowali remis!

Tomasz Kuczyński
23.10.2022 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.10.2022 r. Fortuna 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W niedzielę w meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Górnikiem Łęczna 2:2 (1:1). Sosnowiczanie od 26. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Maksymiliana Rozwandowicza. Gol na wagę remisu padł w czwartej minucie doliczonego czasu, a zdobył go Michał Masłowski. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania na Stadionie Ludowym.

Przed meczem z Górnikiem Zagłębie miało serię czterech ligowych meczów bez porażki. W Fortuna Pucharze Polski sosnowiczanie dzielnie walczyli we wtorek z Rakowem Częstochowa, ale przegrali 0:1. Łęcznianie w PP odprawili ekstraklasową Koronę Kielce 1:0, a wcześniej Skrę Częstochowa - 5:0.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna, 23.10.2022 r.

Zagłębie wyrównało w osłabieniu

Mecz nieszczęśliwie zaczął się dla gospodarzy, którzy przegrywali już od 4. minuty. Dośrodkował Damian Zbozień, a Serhij Krykun uderzeniem głową skierował piłkę do siatki Zagłębia.

Po pierwszym ciosie w 26. minucie przyszedł drugi, kiedy Maksymilian Rozwandowicz zobaczył drugą żółtą kartkę i po czerwonej musiał opuścić boisko. Sędzia do przerwy aż siedem razy wyciągał żółtą kartkę ze swojej kieszeni…

Goście mieli jeszcze okazje na gole, jednak ich nie wykorzystali, co się zemściło w 41. minucie po rzucie karnym Szymona Sobczaka. Wcześniej Krykun sfaulował Mateusza Ziółkowskiego.

Zagłębie grało do końca!

Górnik ponownie wyszedł na prowadzenie na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Dobrze znany u nas z gry w GKS Tychy Łukasz Grzeszczyk dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył Dawid Tkacz i uderzeniem głową z bliska pokonał Michała Gliwę.

Sosnowiczanie się nie poddali i w czwartej minucie doliczonego czasu znów wyrównali! Wojciech Szumilas dośrodkował z rzutu rożnego, a Michał Masłowski trafił z sześciu metrów! Zagłębie już nie dało sobie zabrać punktu wywalczonego w dziesiątkę!

23.10.2022 r. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna ZDJĘCIA KIBICÓW Wielkie e...

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Serhij Krykun (4), 1:1 Szymon Sobczak (41-karny), 1:2 Dawid Tkacz (75), 2:2 Michał Masłowski (90+4)

Zagłębie: Michał Gliwa - Mateusz Ziółkowski (87. Antoni Kulawiak), Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Oleksij Bykow (69. Vedran Dalić) - Wojciech Szumilas, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Masłowski, Szymon Pawłowski (76. Patryk Bryła), Maksymilian Banaszewski (76. Tymoteusz Klupś) - Szymon Sobczak.

Górnik: Maciej Gostomski - Damian Zbozień, Marcin Biernat, Souleymane Cisse, Daniel Dziwniel - Patryk Pierzak (59. Dawid Tkacz), Wiktor Łychowydko (46. Szymon Lewkot), Egzon Kryeziu, Serhij Krykun (90+3. Jakub Kwiatkowski) - Łukasz Grzeszczyk (78. Karol Podliński), Damian Gąska (59. Hubert Sobol).

Żółte kartki: Rozwandowicz, Sobczak, Jończy - Biernat, Dziwniel, Łychowydko, Kryeziu

Czerwona kartka: Rozwandowicz (26' Zagłębie)

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Widzów: 1.240