Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Stadion Zimowy pełen emocji, walka do samego końca

Tomasz Kuczyński
20.01.2023. Mecz Polskiej Hokej Ligi: Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk
20.01.2023. Mecz Polskiej Hokej Ligi: Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk Karina Trojok
W piątek 20.01.2023 r. w meczu 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec po zaciętym boju przegrało z JKH GKS-em Jastrzębie. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Zimowego.

Dla kibiców Zagłębia każda wizyta na Stadionie Zimowym staje się teraz szczególna, ponieważ po tym sezonie sosnowiczanie przeniosą się do nowego lodowiska w Zagłębiowskim Parku Sportowym. Natomiast stary obiekt będzie wyburzony, a Park Sielecki powiększony.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PHL Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie, 21.01.2023 r.

Jastrzębianie otworzyli wynik, Zagłębie wyrównało

Mecz drużyn z województwa śląskiego zawsze są dodatkowym dreszczykiem dla fanów. Sympatycy gospodarzy mieli nadzieję, że zespół trenera Grzegorza Klicha przełamie się po czterech porażkach z rzędu. Faworytem byli jednak goście zajmujący piąte miejsce (Zagłębie przystąpiło do meczu jako ósme w tabeli).

W I tercji widzieliśmy bardzo dużo zaciętej walki, ale gole nie padły, choć były ku temu okazje. W II tercji padły gole. Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju otworzyli wynik w 26. minucie. Dominik Paś podał do Tuukki Rajamakiego, a Fin z ostrego kąta posłał krążek do siatki. Zagłębie wyrównało dziesięć minut później, kiedy gola zdobył Jakub Witecki.

JKH GKS Jastrzębie ponownie prowadził dzięki szybko wykorzystanej przewadze 5:4. Rajamaki podał przed bramkę, a Czech Josef Mikyska pokonał swego rodaka w bramce Zagłębia Patrika Spesny'ego. Sosnowiczanie nie zamierzali się poddawać. Nacierali z pasją, grali w przewadze, ale nie potrafili wyrównać. W ostatniej minucie gospodarze wycofali bramkarza, próbując jeszcze coś wskórać. Jastrzębianie nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0,1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Tuukka Rajamaki (26), 1:1 Jakub Witecki (36), 1:2 Josef Mikyska (44)