od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Zaskoczenie? Dla śledzących mecz na żywo na pewno nie. Bezbarwny Górnik Zabrze przegrał z Radomiakiem Radom 0:2. Po po przerwie po golu strzelili debiutujący zawodnicy: napastnik Pedro Henrique i pomocnik Rafał Wolski.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Radomiak Radom 0:2

Jedynym nowym zawodnikiem w jedenastce Górnika okazał się 21-letni Kamil Lukoszek. Urodzony w Opolu debiutant miał w przeszłości okazję występować dla sekcji juniorskich i rezerw w 3 lidze, po czym odszedł do Skry Częstochowa. Po dwóch sezonach spędzonych na zapleczu wrócił, żeby faktycznie zaistnieć. Dziś zagrał jednak przeciętnie, więc na drugą połowę wszedł inny nowy piłkarz, Niemiec Lawrence Ennali.

Górnik przed przerwą zagrał słabo, zupełnie inaczej niż wiosną minionego sezonu. Mimo obecności Lukasa Podolskiego ani razu nie stworzył zagrożenia. Nic nie wskórał też Radomiak, choć wypada zauważyć, że przynajmniej próbował. Dobrą sytuację po przechwycie miał Lisandro Semedo, ale kopnął obok bramki. Jego uderzenie przedzielił strzały Christosa Dionisa. Spośród pozyskanych graczy od początku szansę gry otrzymali Rafał Wolski i Pedro Henrique.

Radomiak wypunktował Górnika po przerwie

W drugiej połowie Górnik wypadł równie bezbarwnie. Za to Radomiak przeszedł do konkretów. W 60 minucie prowadzenie dał wspomniany Henrique. Nowy snajper jako pierwszy dopadł do piłki odbitej przez Daniela Bielicę po strzale Dawida Abramowicza.

Radomiak przypieczętował zwycięstwo pięć minut później. Znowu nie popisał się Bielica. Po jego "wycieczce" z bramki piłka odbiła się do Henrique, po czym trafiła pod nogę Wolskiego, który wykorzystał okazję.

W tym meczu Górnik nie oddał nawet celnego strzału.

Puentą występu Górnika był kompletnie nieudany strzał Podolskiego z pięciu metrów. Gdy sędzia zagwizdnął po raz ostatni, kibice Torcidy pożegnali zawodników gwizdami.

Za tydzień wyjazd na Wartę Poznań. Radomiaka czeka natomiast delegacja do Lecha Poznań.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Radomiak Radom (w skali 1-6):

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 2
  • Rafał Janicki - 3
  • Kryspin Szcześniak - 3
  • Richard Jensen - 3 (Michal Siplak - 3)
  • Boris Sekulić - 3
  • Damian Rasak - 3
  • Daisuke Yokota - 2 (Robert Dadok - 3)
  • Lukas Podolski - 2
  • Paweł Olkowski - 2 (Norbert Wojtuszek - 2)
  • Kamil Lukoszek - 3 (Lawrence Ennali - 3)
  • Piotr Krawczyk - 2 (Mateusz Chmarek - bez oceny)

Radomiak Radom

• Filip Majchrowicz - 3
  • Damian Jakubik - 3
  • Raphael Rossi - 4
  • Mateusz Cichocki - 3
  • Dawid Abramowicz - 3
  • Lisandro Semedo - 3 (Berto Cayarga - 3)
  • Christos Donis - 4
  • Roberto Alves - 3 (Frank Castaneda - bez oceny)
  • Rafał Wolski - 4 (Leonardo Rocha - bez oceny)
  • Luis Machado - 3 (Jan Grzesik - 3)
  • Pedro Henrique - 5 (Michał Kaput - bez oceny)

Piłkarz meczu: Pedro Henrique
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Zabrzańscy kibice licznie stawili się na pierwszym meczu nowego sezonu z RadomiakiemZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ponad 16 tysięcy fanów dopingowało Górnika Zabrze na inaugur...