Grzegorz Hilarecki
58 młodych szachistów i szachistek wzięło udział w wiosennej edycji turnieju szachowego pod patronatem Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, prezydent Słupska. Zwyciężył Denys Shykyravyi z Ukrainy.

W sobotę i w niedzielę szachiści do lat 15 zmierzyli się w turnieju wiosennym w słupskim Emceku. Wystartowało 58 osób.

Pierwsze miejsce zajął Denys Shykyravyi z Żytomierza na Ukrainie. Zdobył w dziewięciu rundach 8,5 punkta. Drugie miejsce zajął Jan Paluszek z Lęborka - 8 pkt. Na miejscu trzecim i czwartym uplasowali się zawodnicy z naszego miasta. Trzeci był Piotr Gołębiewski (reprezentuje Hetmana Koszalin), czwarty Noel Musiał (Słupska Akademia Szachowa i Olimpijczyk Kwakowo). Mieli, odpowiednio, 7 i 6,5 pkt.

W kategorii do lat 9 wygrał Alexander McNamara - 6 pkt. W kategorii do lat 12, najlepszy był zwycięzca całego turnieju za nim byli Jakub Pietraszewski i Jakub Protas, mieli 6,5 i 6 pkt.

Wśród dziewcząt wygrała Lena Cyprych, która zdobyła 6 pkt. Tyle samo punktów miała Gabriela Irzyk. Trzecia była Zofia Protas z 5 punktami. Dodajmy, że rodzeństwo Protas reprezentuje klub Olimpijczyk Kwakowo, a uczęszcza na zajęcia w Słupskiej Akademii Szachowej.