Znaczna poprawa pozycji Biało-Czerwonych w klasyfikacji punktowej w porównaniu do medalowej. Przetasowania na czele

Mateusz Pietras
Sprawdź, jak wygląda klasyfikacja punktowa IO.
Sprawdź, jak wygląda klasyfikacja punktowa IO. PAWEL RELIKOWSKI/POLSKA PRESS
Oficjalnie 33. edycja igrzysk olimpijskich zakończy się ceremonią, którą zaplanowano na godz. 21.00. Jednak wszystkie medale zostały już rozdane. W klasyfikacji triumfowali Amerykanie. Dopiero na 42. miejscu skończyli Biało-Czerwoni. Jednak w klasyfikacji punktowej reprezentacja Polski plasuje się o wiele wyżej. Przetasowania także w ''czołówce''.

Klasyfikacja medalowa nie równa się punktowej

Klasyfikację medalową na finiszu zwyciężyły Stany Zjednoczone, które dzięki zwycięstwu w finale koszykarek wyprzedziły reprezentację Chin. Podium uzupełnili Japończycy. W TOP 10 znaleźli się również reprezentacje Australii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej, Włoch i Niemiec. Biorąc pod uwagę nie liczbę medali, tylko punktów na czele wciąż plasują się sportowcy USA, a na drugiej pozycji Chin. Jednak na trzecim miejscu są gospodarze. W skład najlepszej ''dziesiątki'' wchodzą: Wielka Brytania, Włochy, Australia, Japonia, Niemcy, Holandia, Kanada. Tym samym porównując tylko dziesięć czołowych reprezentacji Koreę Południową zastępują Kanadyjczycy. Ogromny awans notują np. reprezentanci Italii czyli dziewiąta drużyna klasyfikacji medalowej. W tym zestawieniu znajdują się tuż za podium.

Ogromny awans Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski na igrzyskach olimpijskich zdobyła ostatecznie 10 medali, w tym jeden złoty, cztery srebrne i pięć brązowych. Taki rezultat lokuje Biało-Czerwonych na odległym 42. miejscu, co jest najgorszą pozycją od 76 lat. Jedna wynik punktowy jest zgoła odmienny. Dyspozycja Polaków w Paryżu przekłada się na wysokie 18. miejsce. Wyprzedzamy m.in. Kenię (17. miejsce w klasyfikacji medalowej) czy Norwegię (18).

Punkty zdobyło około 137 reprezentacji.

Zobacz czołową ''dwudziestkę'' klasyfikacji punktowej.

MIEJSCEPAŃSTWOLICZBA PUNKTÓW
1.USA1179
2.CHINY837,5
3.FRANCJA687,5
4.WIELKA BRYTANIA679
5.WŁOCHY549
6.AUSTRALIA530
7.JAPONIA530
8.NIEMCY480
9.HOLANDIA678,5
10.KANADA332,5
11.KOREA POŁUDNIOWA619,5
12.HISZPANIA281
13.NOWA ZELANDIA237
14.BRAZYLIA233
15.WĘGRY231
16.UKRAINA163
17.SZWAJACARIA155
18.POLSKA146,5
19.BELGIA140,5
20.UZBEKISTAN127,5
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piesiewicz nie będzie już prezesem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
marek
Idi9otyczna punktacja. Za miejsca 1 - 8, ktoś wymyślił taką punktację 9 7 6 5 4 3 2 1. Czyli za dwa brązowe albo czwarte miejsca więcej punktów niż za jedno pierwsze, podobnie trzy piąte miejsca.

tylko rodzi się pytanie, dlaczego płaci się za medale a nie za miejsca poza podium? to proste, bo w sporcie liczy się zwycięstwo. Dlatego np. w tenisie za wygranie turnieju dostaje się dwa razy więcej niż za drugie miejsce. Zwycięzca tour de France dostaje 500 tys. euro, drugi 200 tys. a trzeci 100 tys.

Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, to wymyślają fachowcy a nie "dziennikarze" robiący za akwizytorów.
Wróć na i.pl Portal i.pl