Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Niesamowita końcówka meczu Pogoń Szczecin - Warta Poznań. Gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek, by ostatecznie zremisować 3:3. Widok załamanego Kamila Grosickiego na ławce rezerwowych najlepiej obrazuje nastroje Portowców po tym widowisku.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:3

Warta mocno dała się Pogoni we znaki. Już w 9 minucie wbiła jej pierwszą bramkę. Błysnął były zawodnik Portowców, Maciej Żurawski, kiedy przeskoczył ostatniego rywala i po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego głową skierował piłkę do siatki.

Na kolejne gole w spotkaniu, choć było ich naprawdę sporo, trzeba było zaczekać aż do drugiej połowy. Pogoń wyrównała trochę z przypadku. Po rykoszecie do remisu doprowadził Mariusz Fornalczyk. Telebim wskazywał 50 minutę.

Od razu po przerwie trener Jens Gustafsson dokonał podwójnej zmiany. Odmieniona Pogoń po godzinie odwróciła wynik. Dopomógł jej były obrońca, Jakub Bartkowski, kierując futbolówkę do własnej bramki po zagraniu Kamila Grosickiego.

Pogoń nawet podwyższyła za sprawą solowego popisu Grosickiego, ale... meczu nie wygrała! Warta zagrała końcówkę tak jak Ruch Chorzów z Zagłębiem Lubin (2:2) - i też odrobiła dwie bramki. Błysnęli Dimitrios Stavropoulos, a w doliczonym czasie Kajetan Szmyt, który ustalił wynik na 3:3.

Po ostatnim gwizdku Pogoń żegnały nieśmiałe gwizdy kibiców. To nie tak miało wyglądać! - Ten remis jest jak porażka. Brak wyrachowania w tym sezonie może skutecznie utrudnić grę o wysokie cele - podsumował w Canal+ Sport komentator Mateusz Rokuszewski.

Pogoń nie wygrała w lidze już od miesiąca.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Warta Poznań (w skali 1-6):