1. liga piłkarek ręcznych. Wysoka porażka Suzuki Korony Handball Kielce w meczu na szczycie

Paweł Kotwica
W meczu na szczycie pierwszej ligi Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z Handballem Warszawa 22:32. Kamil Bielaszewski
W meczu "na szczycie" grupy C pierwszej ligi piłkarek ręcznych, wicelider, Suzuki Korona Handball Kielce, przegrał 22:32 z liderem, Handballem Warszawa. O przegranej kielczanek zadecydowała słaba druga połowa meczu. Piątkowym spotkaniem Koroneczki zakończyły pierwszą rundę rozgrywek, które będą wznowione 22 stycznia.

Suzuki Korona Handball Kiele wysoko przegrała mecz "na szczycie" grupy C pierwszej ligi

Suzuki Korona Handball Kielce - Handball Warszawa 22:32 (12:14)
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 2, Miśkiewicz 2, Sigurdardottir 1, Podsiadło 2, Jaworska 1, Staszewska 1, Rzepka, Szymanik 3, Kotwica 1, Gruszczyńska 4 (1), Berlińska 5, Mikocka.

przycisk]g;ZOBACZ >>> Zdjęcia z meczu Suzuki Korona Handball - Handball Warszawa[/przycisk]

Na ostatni mecz w pierwszej rundzie, do składu kieleckiego zespołu dołączyła po kontuzji doświadczona Honorata Gruszczyńska i to ona zdobyła dwie pierwsze bramki meczu. Trzecią dołożyła Agnes Sigurdardottir i Koroneczki prowadziły 3:0. W 8 minucie drużyna trenera Pawła Tetelewskiego wygrywała 6:3, a potem było gorzej. Od stanu 8:5 w 17 minucie Suzuki Korona Handball straciła pięć bramek z rzędu i inicjatywę przejęły warszawianki. Do końca pierwszej połowy spotkanie było wyrównane.

Dużo słabiej nasze zawodniczki zaczęły drugą połowę. Robiły dużo błędów w ataku, oddawały rzuty z nieprzygotowanych rzutów, seryjnie łapały kary, a rywalki nie dość, że były skuteczniejsze w ataku pozycyjnym, to jeszcze miały okazje zdobyć dużo bramek z kontrataków. Przewaga Handballu szybko rosła, w 36 minucie było 14:19, w 39 - 15:22, w 46 - 16:27, a w 52 już 17:30.