FLESZ - Po co nam Polski Ład?

Urzędniczce przedstawiono zarzut przyjęcia łapówki (ok. 2 tys. zł) w 2019 roku. Kobieta nie przyznała się do winy. Agnieszka B. ma dozór policji, zakaz kontaktu z określonymi osobami, zastosowano też wobec niej poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych.
Jest to dalszy ciąg zatrzymań w sprawie korupcji w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. Dotychczas prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie postawił zarzuty 24 żołnierzom. Chodzi o łapówki za skierowanie m.in. na misję do Kosowa. Zatrzymany w kwietniu dowódca 6. Batalionu Dowodzenia ppłk Marcin M. miał też brać łapówki w zamian za powołanie dwóch osób do zawodowej służby wojskowej w tej jednostce. Wobec dwóch żołnierzy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie informuje, że z uwagi na rozwojowy i dynamiczny charakter śledztwa oraz pojawiające się w nim kolejne wątki o charakterze korupcyjnym nie są wykluczone dalsze zatrzymania w sprawie.
Jak informuje krakowski magistrat, pytany przez nas o współpracę miasta z 6. Batalionem Dowodzenia i 6. Brygadą Powietrznodesantową w Krakowie, polegała ona na nieodpłatnym, wolontaryjnym udziale w miejskich wydarzeniach.
- Jednostka wojskowa, jako organ publiczny, cieszący się wysokim zaufaniem społecznym, prowadziła stoiska promujące własną działalność w ramach akcji „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”, na których prezentowano działalność batalionu i sprzęt wojskowy. Żołnierze wspierali także wolontaryjnie organizację miejskich wydarzeń, np. służąc pomocą osobom z niepełnosprawnościami, będącym uczestnikami tychże wydarzeń - wymienia Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK.
Na polecenie prokuratury urząd przekazał służbom wskazane dokumenty. Dopytywaliśmy, jakie kroki w związku z zatrzymaniem urzędniczki zostały podjęte w magistracie. - Nie posiadamy informacji na temat postępowania ani sytuacji pracownika. Po przekazaniu przez prokuraturę takich informacji, podejmiemy odpowiednie kroki - odpowiada Monika Chylaszek.
To kolejne już działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tym miesiącu w Krakowie. Przypomnijmy, że 9 września zostało zatrzymanych przez CBA i policję pięć osób, w tym m.in. była wiceprezydent Krakowa Elżbieta K. oraz obecna wicedyrektorka Zarządu Dróg Miasta Krakowa Janina P. Osoby te usłyszały poważne zarzuty prokuratorskie. W przypadku byłej wiceprezydent chodzi m.in. o nakłanianie urzędników do faworyzowania prywatnych firm. W tle pojawiają się wątki kontrowersyjnych planów zagospodarowania: dla hotelu Cracovia oraz fortu Bronowice.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało