Albert Einstein i Izaak Newton będą mogli wygłaszać wykłady uniwersyteckie. Jak to możliwe?

Kazimierz Sikorski
Albert Einstein (z lewej) i król Belgów. Rok 1933.
Albert Einstein (z lewej) i król Belgów. Rok 1933. Universal Archive/UIG Art and History/East News
Sztuczna inteligencja robi furorę. I to w wielu dziedzinach. Będzie zdolna "ożywiać" postaci z przeszłości. To oznacza, że studenci uniwersytetów będą mogli "na żywo" wysłuchać wykładów zmarłych wybitnych naukowców takich jak Albert Einstein czy Isaak Newton.

Największe tuzy nauki takie jak, Albert Einstein, Stephen Hawking i Isaac Newton będą mogli wkrótce prowadzić wykłady z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI).

Technologiczne cudeńka

Będzie to możliwe dzięki hologramom firmy technologicznej Proto z Los Angeles. Ta technologia jest już wykorzystywana przez Uniwersytet w Loughborough i firmy takie jak IBM.

Profesor Vikki Locke mówi, że ​​studenci wolą znanego mówcę, który jak magnes przyciąga na swoje wykłady.
Szefowie Proto twierdza, że to dopiero początek i planują zwiększyć wykorzystanie hologramów znanych ikon nauki, kultury popularnej oraz biznesu.

Wracają wykłady tuzów nauki

Założyciel Proto, David Nussbaum, powiedział: Dysponujemy technologią umożliwiającą wyświetlanie obrazu Stephena Hawkinga lub kogokolwiek innego i wygląda to tak, jakby mówca naprawdę tam był. Możemy podłączyć ten obraz do książek, wykładów, mediów społecznościowych.

Dodał, że dzięki sztucznej inteligencji Stephen Hawking będzie wyglądał jak prawdziwy, brzmiał jak on i wchodził w interakcje. To budzi podziw, zapiera dech w piersiach. Byłem w szoku, jak niesamowite są te interakcje. Sztuczna inteligencja jest częścią naszego życia, czy się to komuś podoba, czy nie.

Źródło: CBC

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Finisz kampanii. Ostatnia debata prezydencka

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl