Płyta „Cyan” utrzymana jest na pograniczu alternatywy i mainstreamu, a dodatkowo można na niej usłyszeć: Barbarę Wrońską, Leskiego, Cadence XYZ, Maszę, Olgę Jankowską czy Bovską. Projekt okładki przygotowany został przez samego Atari’ego. Płyta ukaże się na rynku jedynie w wersji cyfrowej.
Debiutanckie wydawnictwo „Cyan” otwiera innowacyjny projekt składający się z czterech płyt, które ujrzą światło dzienne w kolejnych latach. Kwadrologia nosi nazwę „CMYK”, a każdy krążek przedstawiać ma zupełnie inną muzyczną twarz Atari Wu.
„Magneta” dostanie miano siostry Cyanu, z tym że mocniej będzie z niej wybrzmiewać muzyka alternatywna. Kolejny longplay „Yellow” ukaże hiphopową stronę artysty. Album „Black, który wszystko zamknie, to mroczne i odważne techno z przeważającą ilością utworów instrumentalnych.
A tak Atari Wu w rozmowie z dziennikarzem Arturem Rawiczem mówił o koncepcji powstania całego wydawnictwa:
Cieszę się, że CMYK nie będzie jednolitym projektem. To nie jest sytuacja, kiedy na płycie mamy tylko techno, tylko hip-hop czy alternatywę. Znajdziemy tu ogólnie pojętą muzykę elektroniczną, a wszystko jest połączone tytułem, a także kolorami krążków, które w pewien sposób oddają charakter znajdujących się na nich utworów. Wszystko jest jednością, ale tworzą ją zupełnie różne barwy.
Kampania "Po drugiej strony lustra"
Płyta „Cyan”, a także promujący ją singiel „Lost”, są jednocześnie rozpoczęciem kampanii społecznej - Po drugiej stronie lustra. To inicjatywa, która ma przybliżyć problem, a także pomóc osobom, które zmagają się z takimi zaburzeniami jak: choroba afektywna dwubiegunowa, szeroko rozumiana nerwica lękowa czy uzależnienia. To jednocześnie apel i skierowanie uwagi na to, że osób cierpiących na takie zaburzenia jest mnóstwo. Michał Wasilewski sam przyznał, że jest jedną z nich, a tworzenie muzyki jest dla niego formą terapii.
Nie byłoby mnie, gdyby nie moja choroba. Gdyby nie rzecz, która mnie spotkała i która nie jest przyjemna. Jednocześnie dzięki temu ta płyta powstała. Jest niejako ścieżką dźwiękową mojego życia. To zapis tych wszystkich emocji, które we mnie buzują.
Studio U22 czyli Piątki z Nową Muzyką
Spotkanie z albumem „Cyan” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV - Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych.
ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z Nową Muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom, jak i początkującym artystom. Nowe miejsce spotkań to
O przyjemna atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.
Polecamy: Bovska w programie Muzotok
