Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Łukasz Gągulski
Fortuna 1. Liga. Poznaliśmy drugiego finalistę baraży o Ekstraklasę. W meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów lepsza okazała się ekipa gospodarzy. "Słonie" niedługo zmierzą się z Puszczą Niepołomice, które rozbiły Wisłę Kraków

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

W pierwszym meczu baraży o Ekstraklasę Wisła Kraków na swoim stadionie mierzyła się z Puszczą Niepołomice. Pomimo fantastycznego dopingu "Biała Gwiazda" przegrała aż 1:4 i pożegnała się z marzeniami o najwyższym szczeblu rozgrywkowym w przyszłym sezonie. Druga para półfinalistów to Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Stal Rzeszów, czyli starcie trzeciej i szóstej ekipy Fortuna 1. Ligi.

Wynik tego meczu w 20. minucie otworzyły "Słonie". Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło na głowę Wiktora Biedrzyckiego, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Futbolówka przeleciała nad głowami wszystkich rywali - nawet golkipera.

Druga bramka padła 10 minut po przerwie. Adam Radwański dostał piłkę w polu karnym Stali Rzeszów, zagrał idealnie do Murisa Mesanovicia, który wpakował piłkę do pustej bramki. Bruk-Bet już wiedział, że jest o krok od wielkiego finału baraży.

Stal jednak nie złożyła broni i starała się atakować rywala. Tomasz Loska kilka razy został zmuszony do trudnej interwencji. Goście próbowali do ostatniej minuty meczu, ale nie udało im się wpakować piłki do siatki. To oznacza, że Bruk-Bet awansował do finału i zmierzy się Puszczą.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę 11 czerwca o godz. 18:00. Gospodarzem meczu będzie zespół, który zajął wyższe miejsce w fazie zasadniczej. W tym przypadku to Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słonie" zakończyły kampanię 2022/23 na 3. pozycji, natomiast Puszcza Niepołomice na 5.

FORTUNA 1 LIGA w GOL24

Wisła Kraków w kompromitujący sposób odpadła z walki o awans do Ekstraklasy. Puszcza Niepołomice rozgromiła "Białą Gwiazdę" aż 4:1. Podopieczni Tomasza Tułacza rozbili dzisiejszego rywala na własnym stadionie przed ogromną publicznością. Ponad 20 tysięcy kibiców wspierało Wisłę na żywo. Zobacz najlepsze MEMY!KLIKAJ STRZAŁKĘ W PRAWO!

Wisła Kraków skompromitowała się z Puszczą Niepołomice. Najl...