Tomasz Kuczyński
Po efektownej wygranej 5:0 ze Skrą Częstochowa GKS Tychy dostał lanie w Głogowie z Chrobrym... Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 16.10.2022 r. w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów wygrał z GKS-em Tychy 4:1 (1:0). Dwa gole dla gospodarzy zdobył Mateusz Bochnak.

Chrobry i GKS Tychy przed niedzielnym meczem miały po 18 punktów. Wygrana jednej z drużyn dawała skok do strefy barażowej. Tyszanie w poprzedniej kolejce odprawili Skrę Częstochowa 5:0, natomiast głogowianie przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice i mieli dwa mecze z rzędu bez zwycięstwa. GKS chciał pójść za ciosem, ale nic z tego nie wyszło...

Tyszanie przegrywali do przerwy 0:1 po bramce Mateusza Bochnaka w 10. minucie. Zawodnik gospodarzy przyjął na klatkę piersiową piłkę po dalekim podaniu z połowy Chrobrego, wyprzedził trzech obrońców, wpadł w pole karne i strzelił z woleja obok Konrada Jałochy.

W doliczonym czasie gry I połowy GKS musiał przeprowadzić wymuszoną zmianę - z powodu urazu zszedł Krzysztof Machowski, którego zastąpił Maciej Mańka.

Od 67. minuty było 2:0 dla Chrobrego. Artur Bogusz pokonał Jałochę uderzeniem głową po rzucie rożnym. GKS Tychy dostał trzeci cios po szybkim kontrataku i mocnym strzale Bochnaka. Jakby tego mało, po analizie VAR, sędzia podyktował w końcówce rzut karny, który wykorzystał Rafał Wolsztyński. Honorowego gola dla gości zdobył rezerwowy Gracjan Jaroch płaskim uderzeniem z narożnika pola karnego.

Chrobry Głogów - GKS Tychy 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Bochnak (10), 2:0 Artur Bogusz (67), 3:0 Mateusz Bochnak (73), 4:0 Rafał Wolsztyński (85-karny), 4:1 Gracjan Jaroch (88)

Chrobry: Karol Dybowski - Jakub Kuzdra, Robert Mandrysz, Mavroudís Bougaidis, Artur Bogusz - Mateusz Bochnak, Patryk Mucha, Jaka Kolenc (76. Eryk Pieczarka), Mateusz Machaj (76. Oliver Praznovsky), Miłosz Jóźwiak (57. Patryk Kusztal) - Sebastian Steblecki (64. Rafał Wolsztyński).

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Krzysztof Machowski (45+1. Maciej Mańka), Petr Buchta, Nemanja Nedić, Kamil Szymura (46. Daniel Rumin), Marcin Kozina - Antonio Dominguez, Jan Biegański, Wiktor Żytek (72. Gracjan Jaroch), Mateusz Czyżycki - Patryk Mikita.

Żółte kartki: Kolenc, Jóźwiak, Pieczarka - Szymura, Mańka

Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn)