EuroBasket 2022. Półfinał Polska - Francja 54:95. NA ŻYWO

Łukasz Konstanty
PAP/EPA/Filip Singer
Od godziny 17.15 reprezentacja Polski koszykarzy rywalizuje z Francją w półfinale EuroBasketu 2022. Śledź relację na żywo.

1/2 Mistrzostw Europy: Polska - Francja (na żywo)

Francuzi to wicemistrzowie igrzysk w Tokio, którzy w Berlinie w 1/8 finału po dogrywce pokonali Turków 87:86, a w ćwierćfinale, także po dodatkowych pięciu minutach, Włochów 93:85. Biało-Czerwoni z kolei to największe zaskoczenie trwającego EuroBasketu - po wyeliminowaniu Ukrainy (1/8 finału) i Słowenii (ćwierćfinał) po raz pierwszy od ponad pięćdziesięciu lat znaleźli się w najlepszej czwórce europejskiego czempionatu. Kto okaże się lepszy w piątkowym meczu? Zapraszamy na relację na żywo.

18:4516.09.2022

Dwa rzuty wolne Michalaka skutecznie wykonane, Francuzi odpowiadają kolejnym rzutem za trzy punkty - 38:76

18:4316.09.2022

Francuzi mają już dwa razy więcej punktów niż Biało-Czerwoni - 36:73

18:4016.09.2022

Francuzi się nie zatrzymują - 36:71

18:3816.09.2022

Przewaga Francji wzrosła do 31 punktów. Skuteczny rzut za trzy Francuzów na początek czwartej kwarty - 36:67

18:3516.09.2022

Koniec trzeciej kwarty - 36:64.

18:3216.09.2022

Trójka Michalaka i dwupunktowa odpowiedź Francuzów - 33:61

18:3016.09.2022

Zaczęliśmy trafiać, ale na każdy nasz skuteczny rzut dobrze odpowiadają Francuzi - 30:59

18:2816.09.2022

Kolejna trójka Francuzów. Jest źle, bardzo źle - 25:52

18:2716.09.2022

Yabusele miał przed sobą tylko kosz, ale sędziowie przerwali akcję, odgwizdując przewinienie techniczne Polaków

18:2516.09.2022

Yabusele za trzy punkty - 23:48

Ponitka odpowiada trafieniem za dwa punkty. Strata do rywala jest jednak ogromna - 25:48

18:2116.09.2022

Kolejne cztery punkty Francuzów - 23:45

18:2016.09.2022

Aaron Cel za trzy punkty, ale błyskawicznie odpowiadają trafieniem za dwa rywale - 23:41

18:1816.09.2022

Kolejne dwa punkty rywali i - na szczęście - niewykorzystany dodatkowy rzut wolny. Kilka chwil później punkty Sokołowskiego - 20:39

18:1616.09.2022

Trzecią kwartę zaczęliśmy od straty, za to Francuzi trafili za trzy punkty - 18:37.

18:0116.09.2022

Polacy w obydwu kwartach zdobyli po zaledwie dziewięć punktów. Oby w drugiej połowie nasi koszykarze zaprezentowali podobną skuteczność jak w pierwszej części gry ćwierćfinałowej ze Słowenią

18:0016.09.2022

Pierwsza połowa dla Francuzów - Biało-Czerwoni przegrywają 18:34

17:5816.09.2022

Dwa punkty Ponitki - 18:32

17:5616.09.2022

W akcjach podkoszowych Francuzi radzą sobie znacznie lepiej i są skuteczniejsi - 16:32

17:5416.09.2022

Słabo wiedzie się Biało-Czerwonym w ataku. Osiem minut drugiej kwarty i tylko siedem punktów. Francuzi punktują lepiej - 16:30