Dariusz Kuczmera
Duży sukces odniosły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Po raz pierwszy w historii awansowały do najlepszej czwórki Pucharu CEV.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu z Bezires VB w Łodzi 3:1, podopieczne trenera Macieja Biernata musiały wygrać dwa sety w rewanżu we Francji.
Połowa zadania została wykonana już w pierwszej partii. Wyrównana walka trwała do stanu 18:18, ale wtedy pięć punktów z rzędu zdobyły łodzianki. Nasze siatkarki doskonale grały blokiem.
W drugim secie dziewczęta z Łodzi grały spokojnie. Od remisu 7:7 zdobyły pięć punktów z rzędu. Ważne punkty były efektem skutecznej gry Any Bjelicy. Ręce same składały się do oklasków, kiedy obserwowaliśmy poukładaną i rozważną grę łodzianek.

Nasze siatkarki były lepsze, a gospodynie nie potrafiły sobie z tym poradzić. Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 18:12. Do pełni szczęścia brakowało siedmiu punktów. Końcówka tej partii była jednostronna. Łodzianki zdeklasowały rywalki. Wygrały tę partię do 16 i zapewniły sobie awans do najlepszej czwórki Pucharu CEV.

W trzecim secie trener Maciej Biernat wprowadził na boisko cztery nowe siatkarki. Grały: Marta Pol, Martyna Łazowska, Weronika Sobiczewska, Andrea Mitrović. Z pierwszej szóstki zostały tylko Jelena Blagojević i Kinga Różyńska. Koncert łodzianek trwał nadal i nikt nie fałszował. Prezes Marcin Chudzik podkreślał, że to pierwszy historyczny awans Grot Budowlanych do półfinału europejskich pucharów.
Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 13:8, później 17:12, ale gospodynie odrobiły straty. Notujemy remis 19:19. Końcówka należy do miejscowych, które wygrywają 23:21 i seta 25:23.
Wizyta we Francji się przedłużyła, ale to był radosny pobyt w regionie Oksytania. Gospodynie zaś ratowały twarz i chciały wygrać mecz, to takie zwycięstwo na otarcie łez. Prowadziły 9:5 i wygrały seta do 20.
W tie-breaku lepsze były łodzianki i z Francji Grot Budowlani wyjechali ze zwycięstwem 3:2 i historycznym awansem do półfinału Pucharu CEV. MVP meczu została uznana Ewelina Wilińska.

Bezires VB - Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 11:15)
Grot Budowlani: Kinga Różyńska 5, Ana Bjelica 15, Jelena Blagojević 16, Małgorzata Lisiak 5, Ewelina Wilińska 1, Mackenzie May 6, Justyna Łysiak (l) oraz Marta Pol 5, Martyna Łazowska 1, Weronika Sobiczewska 14, Andrea Mitrović 9, Adrianna Kukulska. Trener: Maciej Biernat.
Inne mecze ćwierćfinałowe w środę 7 lutego: Viteos Neuchatel (Szwajcaria) - Jedinstvo Stara Pazovia (Serbia) w pierwszym meczu 1:3, Levallois Paris Saint Cloud - Vasas Obuda Budapeszt (3:1), Reale Mutua Fenera Chieri (Włochy) - Volero Le Cannet (Francja) w pierwszym meczu 3:2.