Sieć sklepów skorzystała z art. 11 amerykańskiego Prawa Upadłościowego, które umożliwia upadłość restrukturyzacyjną. Co to oznacza? Firma będzie mogła dalej prosperować, a sąd będzie zobowiązany przez pewien okres do ochrony przed egzekucją zobowiązań wierzycielskich. Przewiduje się, że ten czas spółka przeznaczy na reorganizację swojej działalności i opracowanie planu spłaty swoich dłużników, który finalnie będzie musiał zostać zatwierdzony przez sąd.
Jak wynika ze złożonych dokumentów sądowych, znana sieć odzieżowa oszacowała zwoje zobowiązania w przedziale od 1 do 10 mld dolarów. Do grona jej dłużników należą jedni z największych właścicieli centrów handlowych w USA - firmy Simon Property Group i Brookfield Property Partners.
Warto wspomnieć, że spółka ta nie jest notowana na giełdzie, co oznacza, że nie ujawnia swoich wyników finansowych. Dlatego też ciężko określić dokładną kondycje finansową firmy. Jedna z największych agencji prasowych podała informację, z której wynika, że Forever 21 pozyskała 275 mln dolarów finansowania dzięki pośrednictwu JPMorgan Chase & Co.
Wieść o upadłości popularnej na całym świecie marki odzieżowej nie wzbudza zaskoczenia. Na początku tegorocznych wakacji zewsząd dochodziły wiadomości na temat rzekomego zatrudnienia doradców ds. restrukturyzacji, którzy mieli przyczynić się do renegocjowania lub rozwiązania umów na wynajem sklepów.
Wyprzedaże letnie - lipiec 2021. Gdzie szukać okazji? Promoc...
FOREVER 21 ogłosiło bankructwo. Problemy giganta
Odzieżowy gigant zmaga się z dużym spadkiem sprzedaży i kryzysem gotówkowym. Powodem tych problemów jest chociażby rosnąca konkurencja sklepów internetowych - szczególnie Amazona. J
ak wynika z dostępnych informacji, firma Forever 21 była niegdyś marką bardzo popularną wśród nastolatków. A wszystko to za sprawą niedrogich, ale przyciągających uwagę projektów ubrań. W dzisiejszych czasach nastąpiły pewne zmiany. Klienci należący do tzw. Generacji Z, czyli ludzie urodzeni po 1998 roku zdecydowanie chętniej kierują swoją uwagę na marki streerwearowe.
Forever 21 posiada obecnie ponad 800 sklepów w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Podaje się, że działa w blisko 60 krajach, jednakże większość salonów ulokowana jest na terenie USA.
FOREVER 21 ogłosiło bankructwo. Znikną sklepy w Azji i Europie
Jak podaje Bloomberg, firma zamknie większość sklepów w Azji i Europie. Swoją działalność dalej będzie kontynuować w Meksyku i Ameryce Południowej. Niewykluczone, że salony Forever 21 znikną z Polski, póki co czekamy na oficjalną informację. Jeśli by doszło do takiej sytuacji, to odnotujemy kolejną zagraniczną markę po New Looku i Cubusie, która opuści w tym roku polskie centra handlowe.
Przypominamy, że pierwszy sklep Forever 21 nad Wisłą pojawił się w 2016 roku za sprawą firmy Teren Management. Aktualnie na terenie naszego kraju działa siedem stacjonarnych sklepów - dwa w Warszawie oraz po jednym w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Na początku wiosny tego roku zamknięto salon w warszawskich Złotych Tarsach. Warto wspomnieć, że prosperował on tam zaledwie dwa lata. Firma wycofała się również w 2019 roku z otwarcia sklepów w nowotwartej warszawskiej Galerii Młociny czy w Katowicach.
FOREVER 21 ogłosiło bankurctwo. 35-lecie firmy
Firma Forever 21 powstała w 1984 roku w Stanach Zjednoczonych. Jej założycielami są Koreańczycy. Marka ta należy do najważniejszych reprezentantów filozofii fast fashion, znajduje się tuż obok Zary i H&M.
W szczytowych latach firmy, tj. w 2015 roku, założyciele Forever 21 - Jin Sook Chang i Do Won Chang - mogli poszczycić się majątkiem w wysokości 5,9 mld dolarów. Aktualnie fortuna małżonków to "jedynie" 1,6 mld dolarów. Co oznacza, że kłopoty firmy mają duży wpływ na sytuację finansową założycieli sieci sklepów odzieżowych.
