Katarzyna Wojnarowska zaginęła w Elgiszewie (powiat golubsko-dobrzyński) 28 stycznia 2024 roku. Dotąd poszukiwania prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Golubiu-Dobrzyniu, przy wsparciu wielu innych służb. Jednak w poniedziałek (4 marca) rzeczniczka tej komendy przekazała "Nowościom", że poszukiwania właśnie przekazano do Komendy Powiatowej Policji dla powiatu warszawskiego zachodniego w Starych Babicach.
Jedną z ostatnich akcji zrealizowanych przez golubską policję były przeszukania terenu 1 marca z wykorzystaniem drona. Ostatnie działania na rzece Drwęcy natomiast prowadzone były 23 lutego. Odpowiedzi na pytanie o los zaginionej nie przyniosły...
Co z zaginioną Kasią?
- Chcemy przekazać, że zostało zrobione i sprawdzone absolutnie wszystko, co możliwe. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w kraju. Służby i organizacje ochotnicze wykonały 300 procent normy - podkreśla siostra zaginionej Katarzyny Wojnarowskiej w mediach społecznościowych. Dodając, że: "Robimy wszystko, co możemy. Szukamy. Czekamy".
W specjalnym poście siostra dziękuje też wszystkim, którzy pomagali i pomagają w poszukiwaniach. Lista jest naprawdę długa. To nie tylko policjanci, strażacy PSP i OSP, leśnicy, grupa poszukiwawcza Bizon z Solca Kujawskiego czy WOPR, ale także liczne organizacje poszukujące zaginionych, media, tysiące internautów. A wreszcie - sama Osada Karbówko w Elgiszewie. To tutaj właśnie ostatni raz widziana była 41-letnia warszawianka.
Zostawiła telefon i dokumenty. Wyszła z pokoju w Osadzie Karbówko i zaginęła
Katarzyna Wojnarowska przyjechała pod koniec stycznia do Osady Karbówko na spotkanie z pewnym mężczyzną. Oboje wynajęli sobie tutaj pokoje.
W niedzielę, 28 stycznia, kobieta wyszła z obiektu noclegowego około godziny 22. Nie zabrała ze sobą telefonu komórkowego, dokumentów ani innych rzeczy osobistych. Wzięła jednak ze sobą klucze od pokoju. Wyszła i... w tym momencie właśnie ślad się urywa.
Osada Karbówko w Elgiszewie (gmina Ciechocin) położona jest blisko Drwęcy. To nie tylko hotel, ale i szeroka oferta rekreacyjna i gastronomiczna. Teren całego ośrodka jest rozległy, ale i jednocześnie dość gęsto usiany kamerami. Co widać na nagraniach z 28 stycznia? Kryminalni i śledczy nie zdradzają tego mediom - dla dobra postępowania.
Z tych samych powodów nie jest ujawniana treść zeznań, które złożył już mężczyzna. Ten, z którym 41-letnia warszawianka umówiła się w Elgiszewie. Co ważne, nie ma żadnych oficjalnych potwierdzeń ze strony służb, by brano pod uwagę wątek kryminalny. W sprawie nikomu nie przedstawiono żadnych zarzutów.
Policja w marcu: "Kontynuujemy poszukiwania w terenie. Sprawdzamy wszystkie sygnały"
Poszukiwania Katarzyny Wojnarowskiej rozpoczęły się 29 stycznia. Formalnie prowadziła je dotąd je Komenda Powiatowa policji w Golubiu Dobrzyniu. Pierwsze dni i tygodnie oznaczały maksymalną mobilizację sił policyjnych i innych służb. Tylko w ciągu kilku pierwszych dni w poszukiwaniach uczestniczyło 250 funkcjonariuszy. W użyciu były i są psy tropiące, łodzie, drony. Nad sprawą pracują również kryminalni, wspomagani przez KWP Bydgoszcz. Zaangażowane były i są inne służby (wykonując zadania zlecane przez KPP, która jest organizatorem poszukiwań).
Jak sytuacja wygląda obecnie? - Przeszukiwaliśmy teren zaginięcia i przyległy. Policjanci sprawdzali też spływające sygnały. Do tej pory jednak wszystkie te działania nie pozwoliły ustalić miejsca pobytu zaginionej. Teraz poszukiwania przekazane zostały do KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego w Starych Babicach - mówi w poniedziałek (4 marca) "Nowościom" st. sierż. Marzena Wróblewska, oficer prasowy policji w Golubiu-Dobrzyniu.
Strażacy: "Stan wody w Drwęcy wciąż jest wysoki, ale poszukiwania na wodzie są możliwe"
Częścią poszukiwań od samego początku są też działania na wodzie, czyli na Drwęcy i przy jej nabrzeżach. Prowadzone były z wykorzystaniem łodzi motorowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu i przy udziale strażaków z tej jednostki. W ostatnim czasie prowadzone nie były, ale - jeśli tylko tak zdecyduje policja - strażacy gotowi są dalej takiej działania prowadzić.
- Stan wody w Drwęcy obecnie jest na pograniczu ostrzegawczego i alarmowego. Przy takim poziomie wody poszukiwania są jednak dla nas możliwe do realizacji - mówi nam 4 marca mł. bryg. Dawid Tarkowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu.
Dodajmy, że intensywne poszukiwania nadal prowadzi rodzina Katarzyny Wojnarowskiej. To, co zrobić każdy, to udostępnianie plakatu ze zdjęciem i rysopisem zaginionej.
WAŻNE. Rysopis zaginionej Katarzyny Wojnarowskiej i apel policji
- Rysopis zaginionej: wzrost ok. 163 cm, szczupła budowa ciała, włosy długie, blond, tzw. dredy, oczy koloru niebieskiego. W momencie zaginięcia kobieta ubrana była w bluzę z kapturem koloru czarnego, czarne legginsy oraz czarne, sportowe buty.
- Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają informacje mogące pomóc w odnalezieniu 41-letniej Katarzyny Wojnarowskiej, tel. 112. KPP w Starych Babicach mieści się przy ul. Warszawskiej 276, tel. (22) 752 80 00, 47 724 39 00, 47 724 39 01 [/b]
- Poszukiwania prowadzi też rodzina i różne grupy ogólnopolskie w mediach społecznościowych. Można kontaktować się np. z grupą "Zaginieni. Śladem nadziei" pod numerem tel. 609 750 887.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:
