Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, WIDEO Cenny remis sosnowiczan na boisku niepokonanego wicelidera

Tomasz Kuczyński
2.10.2023 r. Fortuna 1. Liga: Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec
2.10.2023 r. Fortuna 1. Liga: Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec Mateusz Sobczak/Zagłębie Sosnowiec
W poniedziałek 2 października 2023 r. w meczu kończącym 10. kolejkę Fortuna 1. Ligi Górnik Łęczna zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:0). Gola dającego gościom cenny remis w 88. minucie zdobył Kamil Bębenek. Zagłębie wydostało się ze strefy spadkowej. Poniżej zobacz WIDEO z golami z tego spotkania.

W poprzedniej kolejce Zagłębie doznało pierwszej porażki pod wodzą trenera Artura Derbina, przegrywając u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:3. Sosnowiczanie poprawili sobie humory wygrywając w Fortuna 1. Lidze w Wejherowie z Gryfem 3:1, ale po weekendowym meczach 10. kolejki I ligi znaleźli się znów w strefie spadkowej. Na dodatek w poniedziałek przyszło im rywalizować na stadionie niepokonanego wicelidera rozgrywek.

Kontuzje w drużynie Zagłębia spowodowały, że w kadrze na mecz w Łęcznej znaleźli się dwaj zawodnicy rezerw - Igor Dziedzic i Łukasz Uchnast.

Goście zaczęli odważnie i w 11. minucie po woleju Sebastiana Boneckiego Maciej Gostomski z trudem sparował piłkę na rzut rożny. Były bramkarz Zagłębia w 22. minucie musiał wykazać się kunsztem po strzale z dystansu Joela Valenci. Dziesięć minut później w niezłej sytuacji spudłował Konrad Wrzesiński. Pierwsza połowa była wyrównana, ale groźniej atakowali goście.

W 49. minucie okazję na interwencję miał Mateusz Kos, który złapał piłkę po główce Damiana Gąski. Trzy minuty później było już 1:0 dla Górnika. Z lewej strony dośrodkował Marcin Grabowski, piłka odbiła się Maksymiliana Rozwandowicza i trafiła do Pawła Żyry, który strzelił z woleja. Kos nie sięgnął piłki, która odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Zagłębie starało się odrobić straty, a Gostomski był na posterunku po strzałach Wrzesińskiego (59. minuta) oraz Valencii z rzutu wolnego (66). W 61. minucie Kamil Biliński niecelnie główkował w dobrej sytuacji. W 86. minucie Gostomski wybił piłkę zmierzająca w „okienko” po próbie rezerwowego Kamila Bębenka. Wreszcie dwie minuty później bramkarz Górnika skapitulował. Biliński „zatańczył” w polu karnym i zagrał na 16 metr do Bębenka, który przyjął piłkę, odwrócił się i huknął z lewej nogi w dalszy róg!

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Żyra (52), 1:1 Kamil Bębenek (88)

Górnik: Maciej Gostomski - Damian Zbozień, Jonathan de Amo, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski - Damian Gąska (81. Kacper Łukasiak), Paweł Żyra, Adam Deja, Egzon Kryeziu, Piotr Starzyński (69. Souleymane Cisse) - Karol Podliński (64. Fryderyk Janaszek).

Zagłębie: Mateusz Kos - Konrad Wrzesiński (83. Hubert Matynia), Dominik Jończy, Oleksij Bykow, Vedran Dalić, Marcel Ziemann - Joel Valencia, Sebastian Bonecki, Maksymilian Rozwandowicz (82. Dean Guezen), Nikodem Zielonka (77. Kamil Bębenek) - Kamil Biliński.

Żółte kartki: Zbozień, Grabowski - Bonecki

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Widzów: 1.734