I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa w swojej gali z GKS-em Tychy

Bartosz Karcz
To nie był jednostronny mecz, ale jednak wyższość ekipy GKS-u Tychy nad AZS AGH Kraków była wyraźna. Krakowianie próbowali podjąć walkę, ale z wyżej notowanym rywalem musieli zadowolić się jedynie tym, że tanio skóry nie sprzedali. Z wygranej cieszyli się już natomiast tyszanie.

Mecz w hali przy ul. Piastowskiej na początku był wyrównany. W pierwszej kwarcie ani jeden, ani drugi zespół nie był w stanie oderwać się na kilka punktów. Były takie momenty, gdy gospodarze mieli na to szansę, ale wtedy pudłowali, co za moment wykorzystywali rywale i wynik praktycznie cały czas tej części oscylował wokół remisu. Tak też pierwsza kwarta się zakończyła.

Druga kwarta początkowo przebiegała według podobnego scenariusza. W końcu jednak to wyżej notowani goście zanotowali lepszy fragment i w połowie tej części prowadzili sześcioma punktami (37:31). Gospodarze na moment zmniejszyli straty, Tychy znowu odskoczyły, ale goście zaczęli popełniać proste błędy, co krakowianie zaczęli wykorzystywać. I gdy wydawało się, że zmniejszą stratę przed przerwą, sami zaczęli pudłować, a równo z syreną, która kończyła drugą kwartę, za trzy punkty trafił Artur Ziaja i dzięki temu GKS prowadził 51:43.

Po zmianie stron goście utrzymywali dystans. Można było powiedzieć, że kontrolują sytuację na parkiecie. Ich przewaga stale bowiem oscylowała wokół dziesięciu punktów, a krakowianie niewiele potrafili z tym zrobić. Dopiero na 3,5 minuty przed końcem po „trójce” Patryka Wydry udało im się zejść na sześć punktów straty. W kolejnych minutach goście na bardzo wysokim procencie trafiali z rzutów wolnych, ale ostatecznie przed decydującą kwartą prowadzili właśnie wspomnianymi sześcioma punktami (66:60).

W ostatniej części goście dość szybko odskoczyli na kilkanaście punktów i już nie pozwolili koszykarzom AZS AGH uwierzyć w to, że będą w stanie ten mecz wygrać.

AZS AGH Kraków - GKS Tychy 77:91 (24:24, 19:27, 17:15, 17:25)
AZS AGH: Sobiech 23, Lis 12, Orłowski 9, Zmarlak 9, Leszczyński 8, oraz Wydra 7, Abdelaal 6, Dyrda 2, Hościłowicz 1, Śmiglak 0, Leśniak 0.
GKS: Krajewski 19, Wieloch 16, Kamiński 9, Nowakowski 8, Koperski 8 oraz Kędel 17, Mąkowski 4, Trubacz 3, Ziaja 3, Chodukiewicz 2, Danielak 2, Stankowski 0.
Sędziowali: Paweł Białas, Mateusz Kryśko oraz Sebastian Kotowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0