IHF Super Globe. Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce na podium. Zobacz zdjęcia

Paweł Kotwica
Łomża Industria Kielce po raz drugi na trzecim miejscu podium IHF Super Globe.
Łomża Industria Kielce po raz drugi na trzecim miejscu podium IHF Super Globe. Jozo Cabraja/kolektiff/IHF Super Globe 2022
Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce stanęli w niedzielę na trzecim stopniu podium klubowych mistrzostw świata IHF Super Globe. Turniej odbył się w Dammam w Arabii Saudyjskiej.

W meczu o trzecią lokatę mistrzowie Polski wygrali z egipskim Al-Ahly 35:26. Wcześniej pokonali w grupie kuwejcki Al-Kuwait 47:26 i brazylijski Handebol Taubate 39:30, w półfinale przegrali z hiszpańską Barcą 28:39.

W niedzielę, po finałowym meczu, w którym obrońca trofeum, niemiecki SC Magdeburg wygrał po dogrywce z Barcą 41:39, odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Kieleccy zawodnicy otrzymali brązowe medale, a klub zainkasuje za trzecie miejsce 150 tysięcy dolarów.

W swoim drugim starcie w tej imprezie klub z Kielc po raz drugi zajął trzecie miejsce. Pierwszy raz miało to miejsce w 2016 roku.

WYNIKI NIEDZIELNYCH MECZÓW

• O 11. miejsce: Sydney Uni (Australia) – Ministros Club (Meksyk) 33:29 (16:15)
  • O 9. miejsce: Mudhar (Arabia Saudyjska) – Al-Kuwait (Kuwejt) 18:34 (5:20)
  • O 7. miejsce: Sporting Lizbona (Portugalia) – Handebol Taubate (Brazylia) 32:27 (17:18)
  • O 5. miejsce, godz. 14.30: Khaleej (Arabia Saudyjska) – Esperance Tunis (Tunezja) 30:31 (14:15)
  • O 3. miejsce, godz. 17: Al-Ahly (Egipt) – Łomża Industria Kielce (Polska) 26:35 (13:16)
  • O 1. miejsce, godz. 19.30: Barca (Hiszpania) – SC Magdeburg (Niemcy) 39:41 po dogrywce (35:25, 17:21)

• 11. Sydney Uni (Australia)
  • 12. Ministros Club (Meksyk)