Jagiellonia - Korona 2:1 pd.
Jagiellonia - Korona 2:1 pd. PAP/Artur Reszko
Fortuna Puchar Polski. Jagiellonia Białystok jako trzecia w kolejności awansowała do półfinału. Mecz z Koroną Kielce wydłużył się o dogrywkę. Gdy wszyscy myśleli, że będą jeszcze rzuty karne, wtedy Afimico Pululu wbił decydująca bramkę na 2:1.

Fortuna Puchar Polski. Jagiellonia - Korona 2:1 pd.

To był niezwykle emocjonujący mecz. W pierwszej połowie przeważała Jagiellonia, ale nie umiała tego w żaden sposób udokumentować. Najbliższy szczęścia okazał się Jarosław Kubicki. Po jego próbie piłka obiła słupek. Uderzenie dobijającego Jakuba Lewickiego świetnie wybronił natomiast Xavier Dziekoński.

To właśnie bramkarz Korony występujący wcześniej w Jagiellonii zderzył się tuż przed przerwą ze swoim obrońcą. Ucierpieli obaj. Krwawiący i wydawało się oszołomiony Miłosz Trojak został zmieniony.

Fatalne zderzenie w meczu Jagiellonia - Korona. Polała się krew

Tak padła bramka dla Korony w meczu z Jagiellonią:

Początek drugiej połowy należał już do Korony. Atak z 58 minuty, poprzedzony świetną interwencją Sławomira Abramowicza, przyniósł zamierzony efekt. To Martin Remacle po otwierającym podaniu od Nono dał kielczanom upragnione prowadzenie.

Jagiellonia potrzebowała sporo czasu, żeby skutecznie odpowiedzieć. Dopiero w 80 minucie do remisu doprowadził zmiennik Afimico Pululu. Snajper uporał się z ostatnim na drodze Dominickiem Zatorem i z paru metrów strzelił łatwego gola.

Pierwsza bramka dla Jagiellonii z Koroną:

Tak jak wczoraj w Poznaniu byliśmy świadkami dogrywki. Jagiellonia zadała decydujący cios w 122 minucie. Po rzucie rożnym na raty Dziekońskiego ponownie pokonał Afimico Pululu.

Oprócz Jagiellonii awans do półfinału Pucharu Polski wywalczyli jeszcze Piast Gliwice i Pogoń Szczecin. Wieczorem stawkę uzupełni Wisła Kraków albo Widzew Łódź. W piątek (1 marca) losowanie par w siedzibie PZPN o godzinie 12:00.

Tym samym Koronie pozostaje tylko walka o utrzymanie w Ekstraklasie. Jagiellonia przewodząca tabeli może sięgnąć nawet po dublet.

Decydująca bramka w meczu Jagiellonia - Korona:

Piłkarz meczu: Afimico Pululu
Atrakcyjność meczu: 8/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Sytuacja na rynku trenerskim robi się ciekawa. Latem w czołowych klubach Ekstraklasy może dojść do kilku roszad. Kibice Lecha Poznań nie są zadowoleni z Mariusza Rumaka, natomiast fani Legii Warszawa chcą zwolnienia Kosty Runjaicia już teraz. Obecnie dostępnych jest kilku szkoleniowców, którzy nie są związani z żadnym zespołem i mogą od razu objąć klub.Aby sprawdzić wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Znani trenerzy bez klubu. Kto do Legii Warszawa i Lecha? Gon...