Tomasz Górski
PKO Ekstraklasa. W meczu 10. kolejki Ruch Chorzów w ostatniej akcji zremisował z Puszczą Niepołomice (2:2). "Niebiescy" przegyrwali po dwóch bramkach Łukasza Sołowieja, ale po zmianie stron dole strzelili Tomasz Swędrowski i Michał Feliks w ostatniej akcji meczu. Oto co po meczu powiedział trener Ruchu, Jarosław Skrobacz.

PKO Ekstraklasa. Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:2 (2:0)

Od kilku dni mówiło się, że mecz z Puszczą może przesądzić o losie Jarosława Skrobacza. W starciu beniaminków porażka z Puszczą najprawdopodobniej przesądziłyby o zakończeniu współpracy.

Po pierwszej połowie było blisko. Puszcza prowadziła po dwóch bramkach Łukasza Sołowieja. Po zmianie stron trafili Tomasz Swędrowski (mocnym uderzeniem z dystansu) i Michał Feliks w doliczonym czasie gry.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów - Znów fajne widowisko dla publiczności. Myślę, że to, co stworzyliśmy w drugiej połowie, mogło się podobać. Nie ustrzegliśmy się błędów w pierwszej części. Wiedzieliśmy praktycznie wszystko o stałych fragmentach Puszczy i w sposób, który mieliśmy rozpracowany, tracimy bramkę. Drugi gol - znamy przepisy, z tym nie ma co dyskutować, tak się zdarza. Ta bramka do szatni, stracona jeszcze po powtórzonym karnym, pewnie niejedną drużynę by podłamała. W szatni też zastaliśmy mocno pochylone głowy i trzeba było dużo energii włożyć, żeby na drugą połowę wyjść z innym nastawieniem. Po przerwie byliśmy zespołem, który był w stanie zdominować rywala. Dążyliśmy do zdobycia bramek i możemy tylko ubolewać, że ten drugi gol nie padł wcześniej. Byłaby bardzo ciekawa końcówka i myślę, że ten mecz nie zakończyłby się remisem. Niemniej przegrywając 0:2, doprowadzenie do remisu w takich okolicznościach, w ostatnich sekundach, na pewno zasługuje na słowa uznania. Dziękuję zawodnikom za tę walkę i wiarę do końca.

- Przyjechaliśmy tutaj wygrać i wszystkie nasze środki miały temu służyć. Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu tak dobra, jak druga, ale prócz tych stałych fragmentów gry gospodarze też nie stworzyli większego zagrożenia pod naszą bramką. Możemy teraz gdybać. Skończyło się, jak się skończyło. Wyszliśmy z trudnej sytuacji i wyciągnęliśmy na 2:2, więc te odczucia muszą być pozytywne.

źródło: Ruch Chorzów

Po 10 meczach Ruch zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Lepszym bilansem bramkowym wyprzedza ŁKS Łódź, natomiast do Puszczy, Górnika Zabrze, Korony Kielce i Warty Poznań traci 2 "oczka".

W przyszłą sobotę Ruch gościć będzie Pogoń Szczecin. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 20.