Kosiniak-Kamysz, Majchrowski i Kulig pod jednym dachem. To oznacza tylko jedno

Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
PSL poparło Andrzeja Kuliga, decyzję ogłosił Władysław Kosiniak-Kamysz
PSL poparło Andrzeja Kuliga, decyzję ogłosił Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Korta / PolskaPress
Polskie Stronnictwo Ludowe zdecydowało, by poprzeć w wyborach na urząd prezydencki w Krakowie Andrzeja Kuliga. O decyzji poinformował w niedzielę (3 marca) Władysław Kosiniak-Kamysz, który wraz z Jackiem Majchrowskim wziął udział w konwencji wyborczej Andrzeja Kuliga. O wystawieniu przez Koalicję 15 Października wspólnego kandydata Kosiniak-Kamysz powiedział: - Na tym etapie to się nie udało.

- Zdaję sobie sprawę, że wielu liczyło, że Koalicja 15 Października będzie w stanie wystawić jednego wspólnego kandydata. Ja też wierzyłem, że jest taka możliwość, ze tym wspólnym kandydatem może być prof. Kulig. Na tym etapie to się nie udało, ale jest możliwe - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej, wywodzący się z krakowskiego PSL-u. - Wierzę głęboko, że w drugiej turze wyborów wszyscy nasi przyjaciele z Koalicji 15 Października poprą Andrzeja Kuliga.

Przypomnijmy, kandydatem na prezydenta Krakowa Trzeciej Drogi jest Rafał Komarewicz - poseł na Sejm obecnej kadencji wybrany z listy Trzeciej Drogi, a w latach 2012-2023 radny miejski Krakowa z ramienia KWW Jacka Majchrowskiego, a w latach 2022–2023 przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Minister obrony narodowej podkreślił, że bez silnych samorządów nie da się budować bezpieczeństwa kraju.

- Nie da się zbudować bezpieczeństwa bez gospodarzy, którzy będą z nami budować ochronę ludności i obronę cywilną. Wiem, że tutaj jest zrozumienie dla tego tematu, co to znaczy obrona i ochrona ludności - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Krakowie PSL od lat współpracuje z obecnym prezydentem Jackiem Majchrowskim, a osoby z PSL miały lub mają udział w zarządzaniu miastem, wspomniany Piotr Kempf był dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej, prezesem miejskiej spółki zarządzającej halą widowiskowo-sportową Tauron Areną Kraków jest Małgorzata Marcińska.

W niedzielnej konwencji Andrzeja Kuliga wziął udział również Jacek Majchrowski, który powiedział, że sukces, jakim jest rozwój miasta za jego prezydentury będzie kontynuowany przez obecnego wiceprezydenta.

Liga Kuliga do Rady Miasta Krakowa
Podczas konwencji Andrzej Kulig przedstawił swoich kandydatów do rady miasta.

  • Okręg 1 – to Stare Miasto, Grzegórzki i Prądnik Czerwony: Jan Hoffman, Ewa Śliwa, Zdzisław Łapiński, Magdalena Michalik, Agnieszka Żołądź, Piotr Szewczyk, Kamil Adamczyk, Marcin Sala-Szczypiński
  • Okręg 2 – Prądnik Biały – Krowodrza – Dzielnice 4-5: Teodozja Maliszewska, Jolanta Zajączkowska, Zdzisław Gawor, Katarzyna Bednarz, Andrzej Wysocki, Patryk Kundera.
  • Okręg 3 – Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki – Dzielnice 6-7-8: Elżbieta Bińczycka, Małgorzata Felger, Marian Apostoł, Aleksandra Włodarczyk, Andrzej Grodecki, Adam Czaja, Cecylia Kozielska, Łukasz Guliński, Mieczysław Szwagrzyk.
  • Okręg 4 – Łagiewniki, Swoszowice, Podgórze Duchackie – Dzielnica 9-10-11: Artur Markiewicz, Adam Migdał, Angelika Kuczaj,
  • Karolina Miązek, Grażyna Bubula, Karolina Gołębiowska, Szymon Matusik, Elżbieta Węgrzynowska.
  • Okręg 5 – Bieżanów, Prokocim, Podgórze – Dzielnica 12-13: Jacek Bednarz, Agata Skalska, Mieczysław Lasota, Marcin Królikowski,
  • Iwona Praczyńska, Magdalena Szymanek-Janina, Marcin Ślusarski, Urszula Majcher-Legawiec, Radosław Gruszka.
  • Okręg 6 – Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie – Dzielnica 14-15-17: Kazimierz Chrzanowski, Edyta Klimowska-Bobula,
  • Grzegorz Gorczyca, Marcin Kękuś, Katarzyna Woyda, Roman Jedynak, Arkadiusz Hućko, Katarzyna Szymańska-Polek.
  • Okręg 7 – Bieńczyce, Nowa Huta – Dzielnica 16-18: Andrzej Kulig, Stanisław Moryc, Iwona Sewiło, Agnieszka Małota, Magdalena Dziedzic, Mateusz Wolko, Marcin Pawlik.

Start w wyborach na prezydenta Krakowa zdeklarowali dotychczas także poseł PO Aleksander Miszalski (popierany przez Lewicę), poseł PiS Łukasz Kmita, Konrad Berkowicz z Konfederacji, bezpartyjny Łukasz Gibała (popierany przez Partię Razem), bezpartyjny rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur, bezpartyjny wokalista Marcin "Bzyk" Bąk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kosiniak-Kamysz, Majchrowski i Kulig pod jednym dachem. To oznacza tylko jedno - Gazeta Krakowska

Wróć na i.pl Portal i.pl