Kosmiczne paragony nad morzem. Prawda czy kit? Sprawdziliśmy ile trzeba zapłacić za obiad w Ustce

Aleksander Radomski
Drogo, bardzo drogo, a może przystępnie? Zobacz ile nad polskim morzem trzeba zapłacić za dorsza z frytkami, schabowego, obowiązkowe lody czy skromny upominek.

Pas nadmorski w rejonie letniej stolicy kraju oferuje szerokie plaże, ale miejscami wymusza też gruby portfel. Tanio nie jest. Może się zdarzyć, że klasyczny dorsz z frytkami przełoży się na zrujnowany wakacyjny budżet, choć są też i miejsca, gdzie taki zestaw w miarę gładko można finansowo przetrawić. Choć reklamy i ogłoszenia zachęcające kwotą 25- 36 złotych za duży zestaw z frytkami mogą kusić, pamiętajmy o gramaturze. Taki obiad dla trzyosobowej rodziny finalnie będzie kosztować około 150 zł. Z kolei za schabowego z frytkami zapłacimy 25 zł za porcję.

Nie lepiej jest z lodami. Duże, kręcone lody włoskie z polewą i owocami to wydatek 12 zł. Tyle samo zapłacimy za gofra z bitą śmietaną i dodatkami. Shake będzie kosztować nas o dwa złote więcej. Podwójne espresso to już osiem lub 10 zł, kiedy skromna herbatka to płowa tej kwoty. Mrożony sok dla ochłody w upalne dni to już 18 zł.

Co z rozrywką? Szczęście skaczącego przez po dmuchanym zamku dziecka trzeba przeliczyć na 15 zł za kwadrans. Familijny kosz plażowy na cały dzień to oznacza 50 zł, a kameralny rejs w pełne morze to już 35 zł od osoby dorosłej i 25 zł w przypadku dziecka.

Choć sezon urlopowy w szczycie, to jak na razie powiatowy rzecznik konsumentów nie otrzymał żadnych skarg w sprawie zbyt wysokich cen.

Wybory 2025. Zwycięstwo Nawrockiego, wysoka frekwencja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan
Sklepik w Łebie, lód magnum - 18.- zl. Dzierzymordy.
J
JacPin
Czytam te bzdury aż się niedobrze robi. Byłem z rodziną w Ustce przez 2 tygodnie. Obiad dla 5 osób 2 dorosłe i 3 dzieci max 120 zł pytanie gdzie wy się żywcie. Kupujecie i robicie hejt. W każdym lokalu jest cennik nie stać mnie wychodzę. Chcesz pojeść dobrej ryby idź do rybaka. Ale zrób ją sobie sam. Wspieraj lokalnych rybaków. Nasz rząd złamał wszystkie ustalenia z nimi. Ja kupowałem u nich i będę kupował!!!
K
Kruk
17 lipca, 12:38, Gość:

Kupcie sobie barany rybkę w sklepie, przygotujcie sami, do tego frytki ,surówka i obowiązkowo piwko. Wcale dużo taniej nie wyjdzie.

Dlatego w zbiorowym żywieniu powinno być taniej ponieważ kupujemy wszystkie produkty hurtowo (i za niższą cenę).

G
Gość
Kupcie sobie barany rybkę w sklepie, przygotujcie sami, do tego frytki ,surówka i obowiązkowo piwko. Wcale dużo taniej nie wyjdzie.
J
Ja Ty
Frytki zapiekanki kebaby ryby mrożone popcorn lody itd jedzenie śmieciowe mało wartościowe a ceny jak za przepyszny obiadek u babci mamusi. A Polak to jak świnia wszytko wpi. Erdoli
K
Kum
Faktycznie, ceny generalnie są wyższe. Ale z drugiej strony, każdy ma prawo wyboru. Albo na innej ulicy albo nawet w sąsiedniej miejscowości ceny mogą być zdecydowanie niższe. Trzeba po prostu chcieć poszukać. Za lenistwo trzeba zapłacić!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Piękny wolej Casha ucieszył Stadion Śląski. Polska ukąsiła Mołdawię

Piękny wolej Casha ucieszył Stadion Śląski. Polska ukąsiła Mołdawię

Lewandowski pojawił się na ławce i szybko z niej zniknął. Dlaczego?

Lewandowski pojawił się na ławce i szybko z niej zniknął. Dlaczego?

Wróć na i.pl Portal i.pl