Kulisy meczu Polska-Francja. Zobacz, jak motywowali się piłkarze reprezentacji Polski w przerwie spotkania 1/16 finałów Mistrzostw Świata

Mateusz Zbroja
Reprezentanci Polski w przerwie meczu z Francją motywowali się do dalszej walki. Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Zostało 45 minut. Nie spuszczajcie głowy. Oni się męczą, myśleli, że na stojąco nas opier... Tak nie ma panowie, nie z nami. Wyjdźcie i grajcie z wiarą. Jeszcze więcej wiary! 1:0 na Mistrzostwach Świata to żaden wynik - mówił do piłkarzy Czesław Michniewicz w przerwie meczu Polska - Francja. Nasi reprezentanci motywowali się wzajemnie do walki o zwycięstwo, a kulisy pokazane zostały na kanale Łączy nas piłka. Zobacz, jak wyglądały kulisy meczu 1/16 finałów Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze.

„Jest dobrze panowie, jest dobrze” słychać było w szatni reprezentacji Polski podczas przerwy meczy z Francją, który nasza reprezentacja przegrała 3:1. Po pierwszej połowie ostateczny rezultat nie był jednak taki pewny, ponieważ Francuzi prowadzili jedynie 1:0, a reprezentacja Polski stwarzała sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Czesław Michniewicz motywował piłkarzy w przerwie meczu

Selekcjoner naszej reprezentacji w przerwie meczu motywował Polaków, aby podjęli walkę i wierzyli, że mogą osiągnąć korzystny dla nich rezultat.

- Nie spuszczajcie głowy. Oni się męczą, myśleli, że na stojąco nas opier... Tak nie ma panowie, nie z nami. Wyjdźcie i grajcie z wiarą. Jeszcze więcej wiary! 1:0 na Mistrzostwach Świata to żaden wynik - mówił w szatni do piłkarzy Czesław Michniewicz.

Dodał również, że „mieliśmy bardzo dobre sytuacje, które sami sobie stworzyliśmy”, podkreślając w ten sposób, że Polska ma szansę na zwycięstwo.

Na nagraniu opublikowanym na kanale Łączy nas piłka słyszymy również, że piłkarze motywowali się wzajemnie, a kapitan naszej reprezentacji udzielał wskazówek taktycznych, dzięki którym ataki mogłyby być skuteczne.

- Grajmy z piłką, tak jak próbowaliśmy. Dwóch obrońców chodzi za mną, możemy to wykorzystać. Ostatnie minuty graliśmy bardzo statycznie - mówił Robert Lewandowski, motywując do dalszej walki.

Mecz Polska-Francja. Przegrana w dobrym stylu

Reprezentanci Polski, pomimo rozegrania swojego najlepszego meczu podczas Mistrzostw Świata w Katarze, ulegli Francji 3:1. Wynik nie przełożył się jednak na sytuację na boisku, ponieważ Polska stwarzała sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych strzelił w ostatnich minutach z rzutu karnego Robert Lewandowski.