red
Dinamo Batumi - Lech Poznań 1:1 (1:6 w dwumeczu)
Dinamo Batumi - Lech Poznań 1:1 (1:6 w dwumeczu) Adam Jastrzebowski
Liga Konferencji. Spotkanie Lecha Poznań z Dinamem Batumi przyniosło najmniej emocji spośród czterech polskich drużyn. Gra toczyła się momentami bardzo wolno, a gospodarze nie byli w stanie odrobić pięciu bramek straty z pierwszego meczu. Mimo gola Mate Wacadze w 64. minucie lechici wywożą z Batumi remis. Piękne trafienie zanotował bowiem Alan Czerwiński.

Lechowi nie miało prawa nic złego się stać. Sprawę awansu przesądził przy Bułgarskiej. Nie stracił bramek, za to dubletami popisali się Michał Skóraś i Joao Amaral, a wynik na 5:0 ustalił Mikael Ishak.

Do rewanżu mistrzowie Polski podeszli na dużym luzie. Bez ciśnienia na wygraną i dopisanie 0,25 pkt. do krajowego rankingu. Lechici nie poszli śladem Rakowa Częstochowa, nie atakowali często bramki Dinama, a raczej przeszkadzali przeciwnikom.

W 64. minucie padł gol dla Gruzinów. Dośrodkowanie z lewego skrzydła skończyło się zamknięciem akcji przez Mate Wacadze. Mocnym uderzeniem głową pokonał Artura Rudkę.

W 77. minucie pięknego gola zdobył Alan Czerwiński. Obrońca wszedł chwilę wcześniej. Miał dużo miejsca przed sobą i postanowił uderzyć z dystansu. Ten element gry Lecha z pierwszego meczu był skuteczny również w rewanżu. Czerwiński strzelił bardzo precyzyjnie i mieliśmy 1:1!

W III rundzie kwalifikacji Kolejorz wybierze się na Islandię. Zmierzy się w dwumeczu z Vikingurem Reykjavik.