Liga Mistrzów. Chelsea wygrywa po golu w końcówce. Lipsk odrobił straty z Zenitem [WIDEO]

Filip Bares
Filip Bares
AP/Associated Press/East News
LIGA MISTRZÓW. Akcja rezerwowych Michy'ego Batshuayia i Christiana Pulisica zapewniła Chelsea zwycięstwo w końcówce. Trzy punkty w Amsterdamie pozwoliły The Blues doskoczyć Ajax w tabeli grupy H. W Lipsku gospodarzom udało się odrobić straty z pierwszej połowy.

Środowy mecz był niezwykle ważny dla zespołu Franka Lamparda. W przypadku porażki w Amsterdamie i zwycięstwa Valencii z Lille, Chelsea miałaby już trzy punkty straty do drugiego miejsca i aż sześć do lidera grupy H. Oba zespoły miały swoje szanse, ale były bardzo nieskuteczne - w całym meczu padło zaledwie siedem strzałów celnych.

Bezproduktywny okazał się Tammy Abraham, który od lat był przymierzany do pierwszego zespołu, a w tym sezonie "odpalił" na dobre. W jego miejsce na boisku pojawił się Michy Batshuayi, który okazał się być bohaterem wieczoru. Lampard wprowadził na boisku również Christiana Pulisica.

W 86. minucie meczu Amerykanin dograł po ziemi w pole karne, gdzie żaden z obrońców Ajaxu nie był w stanie przeciąć podania. Piłka trafiła do Batshuayia, który mocnym strzałem od poprzeczki pokonał Andre Onanę.

W drugim meczu rozpoczętym o 19. Lipsk pokonał Zenit 2:1. Niemcy przegrywali do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie w 10 minut odwrócili losy meczu, dzięki trafieniom Konrada Laimera i Marcela Sabitzera.