Liga Mistrzyń. Koncertowy mecz siatkarek Developresu w Miluzie! Jest awans!

Konrad Karaś
Siatkarki Developresu pewnie pokonały francuską Miluzę
Siatkarki Developresu pewnie pokonały francuską Miluzę Mariusz Guzek
Podopieczne Stephane'a Antigi pewnie, bez straty seta, wygrały mecz z francuskim Volley'em Miluza w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Dla rzeszowskich "Rysic" było to czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Dzięki niemu zapewniły już sobie awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie.

W premierowej partii "Rysice" szybko wyszły na prowadzenie, wypracowały kilkupunktową przewagę i do zdobycia 25. oczka kontrolowały przebieg gry (wygrały do 17). Nasze siatkarki zagrały mądrze, solidnie w każdym elemencie. Nie kombinowały i grały momentami prostą, ale skuteczną siatkówkę. Nie ma co ukrywać, rywalki z Miluzy nie weszły dobrze w to spotkanie - podarowały kilka punktów rzeszowiankom, popełniając błędy zarówno w zagrywce, jak i przyjęciu. Developres miał 48-procentową skuteczność w ataku, przy 27-proc. Miluzy. Najwięcej punktów dla wicemistrzyń Polski zdobyła w tym secie Gabriela Orvosova (5).

Druga partia zrobiła się już zdecydowanie bardziej wyrównana. Siatkarki z Miluzy zaczęły dobrze (2:1, 5:4, 10:6), ale później "Rysice" złapały kontakt (11:11, 14:14) i wyszły na prowadzenie (16:18). Tym razem podopieczne Stephane'a Antigi musiały się już znacznie bardziej się napocić, żeby wywalczyć choćby punkt. Ale to - choć z większym trudem - udawało się. Przy siatce szalała przyjmująca Ann Kalandadze, a w obronie libero Aleksandra Szczygłowska. Ostatecznie rzeszowianki zwyciężyły tego seta do 19. Warto dodać, że w końcówce seta miała miejsce dość nietypowa sytuacja - z początku wydawało się, że sędziowie szukali błędu ustawienia Developresu, ale jak się później okazało dostali sygnał, że... źle zostały policzone punkty. I to było sprawdzane przez - uwaga - 10 minut. Na szczęście, ta przerwa nie wpłynęła źle na grę naszych siatkarek.

Drugi set trwał aż 40 minut, a trzeci zaledwie kilkanaście. W tej partii siatkarki Developresu pokazały niesamowitą moc siatkówki, zdemolowały wręcz rywalki, bo tak należy uznać wynik 25:11. Dzięki temu zwycięstwu "Rysice" zapewniły sobie drugie miejsce w grupie A i awans do kolejnej fazy na kolejkę przed zakończeniem zmagań grupowych. MVP spotkania została wybrana Ann Kalandadze. Gruzinka zdobyła 21 punktów, mając 48-procentową skuteczność w ataku.

Volley Miluza - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 17:25, 19:25, 11:25

Miluza: Mayer 1, Haak 4, van Avermaet 5, Tchoudjang 13, Coneo Cardona 9, Paradzik 7, Soldner (libero). Trener Francois Salvagni.

Developres: Centka 10, Wenerska 2, Kalandadze 21, Jurczyk 5, Orvosova 12, Blagojević 6, Szczygłowska (libero) oraz Obiała 1, Przybyła (libero), Szlagowska 2, Bińczycka. Trener Stephane Antiga.

MVP: Ann Kalandadze.