OPRAC.:
Bayern przegrał i stracił pozycję lidera na rzecz Borussii Dortmund
Bayern przegrał i stracił pozycję lidera na rzecz Borussii Dortmund PAP/EPA
Liga niemiecka. Bayern Monachium nie jest już liderem tabeli. W Leverkusen przegrał z Bayerem 1:2. - Byliśmy gorsi - podsumował trener Julian Nagelsmann. To potknięcie wykorzystała Borussia Dortmund. Dzięki rozbiciu FC Koeln (6:1) wskoczyła na pierwsze miejsce. Ma jednak tylko punkt przewagi.

Zmiana lidera w Bundeslidze. Trener Bayernu skrytykował piłkarzy

Broniący tytułu Bawarczycy prowadzili do przerwy w Leverkusen po golu Joshuy Kimmicha, ale w drugiej połowie gospodarze zdobyli dwie bramki, obie z rzutów karnych po strzałach Exequiela Palaciosa. Reprezentant Argentyny wyrównał w 55. minucie, a zwycięstwo "Aptekarzom" zapewnił 18 minut później.

Trener Bayernu był po meczu krytyczny wobec swojego zespołu. "Nie zasłużyliśmy na prowadzenie w pierwszej połowie. Nie mieliśmy takiej aktywności z piłką, jaką prezentowaliśmy w ostatnich tygodniach" - przyznał Nagelsmann. "Jeżeli chodzi o rzuty karne dla rywali, były prawidłowe. Zasłużyliśmy na porażkę, ponieważ byliśmy gorszym zespołem" - dodał.

Bayern, którego seria zwycięstw zakończyła się na trzech (a czterech, licząc z Ligą Mistrzów), zajmuje w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 52 punktów.

Borussia vs. Bayern w tabeli Bundesligi

Na pozycję lidera awansowała Borussia Dortmund - 53. Dzień wcześniej piłkarze BVB pokonali u siebie FC Koeln aż 6:1.

Po dwa gole dla BVB strzelili doświadczony Marco Reus oraz wracający do formy po bardzo poważnych problemach zdrowotnych Iworyjczyk Sebastien Haller. Po jednym trafieniu dołożyli Portugalczyk Raphael Guerreiro i Holender Donyell Malen.

Goście odpowiedzieli tylko bramką Daviego Selke, dopiero przy stanie 0:4.

Na trzecią pozycję, po niedzielnym zwycięstwie 2:0 nad Eintrachtem Frankfurt, awansował Union Berlin - 48. Natomiast na czwartą spadł RB Lipsk - 45.

W sobotę piłkarze z Lipska niespodziewanie przegrali 0:1 na wyjeździe z walczącym o utrzymanie VfL Bochum Jacka Góralskiego (Polaka nie było w kadrze na to spotkanie).

Dla kibiców RB Lipsk ta porażka to kolejny cios w ciągu kilku dni. We wtorek ich drużyna przegrała na wyjeździe aż 0:7 z Manchesterem City w 1/8 finału Ligi Mistrzów. PAP

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Grzegorz Krychowiak to największy nieobecny na liście Fernando Santosa. Zobacz, kto jeszcze znalazł się poza kadrą na marcowe mecze el. Euro 2024

Skreśleni przez Fernando Santosa. Lista największych przegra...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani