Jacek Kmiecik
Lionel Messi celebruje zdobycie bramki w meczu reprezentacji Argentyny z Curacao (7:0) EPA/PAP
Atakujący Paris Saint-Germain i kapitan mistrzów świata 2022 – reprezentacji Argentyny, Lionel Messi, ustrzelił hat-tricka i zaliczył asystę w towarzyskim meczu „Albicelestes” z Curacao (7:0).

Strzeleckie rekordy Messiego

Leo w spotkaniu z Curacao zdobył 100., 101. i 102. bramkę dla reprezentacji Argentyny. Tym samym został trzecim piłkarzem w historii, który strzelił co najmniej 100 goli dla drużyny narodowej. Rekordzistą jest portugalski napastnik Cristiano Ronaldo ze 122 golami, a drugim w klasyfikacji najskuteczniejszych jest Irańczyk Ali Daei ze 109. bramkami.

Dla klubów – PSG, FC Barcelony Messi strzelił 701 goli. Tak więc dotychczas 35-letni Argentyńczyk trafił do siatki 803 razy.

Messi otworzył wynik w 20. minucie meczu rozegranego w Santiago delo Estero. Trzy minuty później skrzydłowy Fiorentiny, Nicholas Gonzalez podwyższył prowadzenie. W 33. minucie Messi zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu, przy ktrórej Gonzalez zaliczył asystę. Enzo Fernandez z Chelsea w 35. minucie po podaniu Messiego podwyższył na 4:0. A dwie minuty potem Lionel strzelił swojego trzeciego gola po podaniu środkowego pomocnika Villarreal, Giovaniego Lo Celso.

Po przerwie strzelali inni

Skrzydłowy Juventusu Turyn, Angel Di Maria z rzutu karnego w 78. minucie wpisał się na listę strzelców. A efektowne zwycięstwo w 87. minucie przypieczętował prawy obrońca Sevilli, Gonzalo Montiel przy asyście napastnika Romy, Paulo Dybali.

Messi jest powołany do reprezentacji Argentyny od 2005 roku i jest jej najlepszym strzelcem. Z drużyną narodową jako kapitan zdobył mistrzostwo świata 2022 w Katarze oraz został wybrany najlepszym piłkarzem mundialu.