Lobbysta wtargnął na posiedzenie Sejmu. Kim jest Marek Wójcik?

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Wideo
od 12 lat
Podczas czwartkowych obrad Sejmu na sali plenarnej pojawił się nieproszony gość. Z ław poselskich natychmiast usłyszeć można było okrzyki "lobbysta! lobbysta!". Kim jest Marek Wójcik, którego kazał wylegitymować marszałek Szymon Hołownia.
Marek Andrzej Wójcik (pierwszy z lewej) to podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz.
Marek Andrzej Wójcik (pierwszy z lewej) to podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz. Grzegorz Jakubowski/ Polska Press

Lobbysta na posiedzeniu Sejmu

Jak informowaliśmy wcześniej, po wznowieniu przez Sejm obrad, marszałek tej izby Szymon Hołownia zwrócił uwagę na osobę znajdującą się na końcu sali. Kiedy okazało się, że mężczyzna nie jest parlamentarzystą, nakazał mu opuścić salę plenarną i poprosił o zajęcie się sprawą Straż Marszałkowską. Z późniejszego wystąpienia posła PiS Mariusza Goska, osobą tą był Marek Wójcik, zarejestrowany jako lobbysta.

Podsekretarz stanu w MAC i doradca ministra. Kim jest Marek Wójcik?

Jak się jednak okazuje, nie jest to osoba nieznana w polskiej polityce. Marek Wójcik od 1 grudnia 2014 roku był bowiem podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Rządem kierowała wówczas Ewa Kopacz. Decyzją ówczesnego szefa MAC, Wójcik odpowiadał w resorcie za współpracę z samorządem, administrację publiczną oraz legislację. Stanowisko piastował przez osiem miesięcy. O okolicznościach jego odejścia pisała w sierpniu 2015 roku "Gazeta Krakowska". ;nf[/a]

Wcześniej był doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji, ekspertem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. reformy samorządowej, doradcą ministra zdrowia w zakresie restrukturyzacji szpitali, dyrektorem Biura Związku Powiatów Polskich, ekspertem Związku Miast Polskich, członkiem zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz sekretarzem Częstochowy.

Marek Wójcik ma na swoim koncie również koordynację i realizację projektów z zakresu administracji publicznej, gospodarki, przedsiębiorczości, finansów publicznych. Jest ponadto licencjonowanym, zawodowym zarządcą nieruchomości.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl