Lekarze oznajmili, że Alicja choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu życie dziecko i jej rodziny zamieniło się w koszmar i codzienną walkę o zdrowie dziewczynki.
W marcu dziewczynka skończyła 8 lat i zaczęła zadawać pytania, od których pęka serce jej bliskim...
Jeszcze tego samego dnia, gdy postawiono diagnozę, wówczas 7-letnia Alicja przewieziona została do szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie przyjęto ją na oddział hematologii i onkologii dziecięcej. Tutaj wykonano szereg badań i podjęto chemioterapię, ponieważ nowotwór szybko się rozprzestrzenił i zajął już prawie cały szpik kostny.
Od tej pory Alicja walczy o życie. W marcu dziewczynka skończyła 8 lat i zaczęła zadawać pytania, od których pęka serce jej bliskim... "Mamo, czy ja umrę?" - pyta Alicja, którą z dnia na dzień nowotwór przykuł do szpitalnego łóżka na długie miesiące. Szpital stał się jej drugim domem - tu spędziła swoje urodziny. Szpital jest też dla niej swoistym więzieniem - ze względu na zerową odporność, każda bakteria, każdy wirus jest dla niej ogromnym, wręcz śmiertelnym zagrożeniem, dlatego dziewczynka jest odizolowana od innych.
"Mamo, czy ja umrę?" - pyta Alicja, którą z dnia na dzień nowotwór przykuł do szpitalnego łóżka na długie miesiące.

Im dłużej trwa chemioterapia, tym trudniej. Chemia wyniszcza komórki nowotworowe i cały organizm Alicji. Dziewczynka nie chce jeść, pić, ma problemy z chodzeniem, wypadają jej włosy i zęby. Tygodnie spędzane na oddziale w szpitalu są bardzo ciężkie. Z Alicji ucieka życie. Nie chce z nikim rozmawiać i ma strach w oczach. Serce jej bliskich pęka z bólu i z rozpaczy, ale mimo to jej mama, tata i rodzina nie poddają się, mimo koszmarnie trudnej rzeczywistości, z którą mierzą się na co dzień. Choroba Alicji zmusiła jej mamę, Agnieszkę, do rezygnacji z pracy. Pieniądze topnieją w oczach, wydatki już dawno znacznie przekroczyły zarobki. - Zaczęło nam brakować pieniędzy na leki wspomagające, witaminy, żywność, która musi być jak najwyższej jakości oraz środki dezynfekcji, których kupujemy bardzo dużo - informuje pani Agnieszka. - Mimo wszystko Alicja i my będziemy walczyć do końca.
Chemioterapia przerwana!
Alicja cierpi. W ubiegłą sobotę (13 lipca) dziewczynka dostała wysokiej gorączki, a badanie RTG wykazało zapalenie płuc. To nie wszystko, kolejne badania wykazały grzybicę płuc, co zmusiło lekarzy do zdecydowania o przerwaniu chemioterapii. Najbliższe tygodnie Alicja spędzi na szpitalnym oddziale.
Pomóżmy Alicji i jej rodzinie!
Apelujemy do mieszkańców Fordonu, bydgoszczan i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe Alicji i jej rodziców w walce ciężką chorobą. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest między innymi na stronie https://pomagam.pl/pomagamyali. Ponadto prowadzona jest zbiórka makulatury przy Szkole Podstawowej nr 67 w bydgoskim Fordonie (stoi tam specjalny granatowy kontener, do którego można wrzucać gazety, książki i innego rodzaju makulaturę - oprócz kartonów). W najbliższym czasie zorganizowana zostanie charytatywna zumba, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc dla Alicji.

Każdy może pomóc, licytując w internecie
"Kochani dzięki waszej pomocy zebraliśmy prawie 2.300kg makulatury. Jesteście wielcy,bardzo wam dziękuję. Mamy już nowy kontener więc zbieramy dalej. Niestety pomimo naszych próśb o niewrzucanie śmieci, w kontenerze znalazło się ok 100 kg śmieci. Więc zwracam się ponownie o nietraktowanie kontenera jako śmietnik, zbieramy makulaturę na chorą na białaczkę Alicję. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie. JESTEŚCIE WIELCY! - informuje na Facebooku Danka Wiklina Papierowa, która zaangażowała się w pomoc dla Alicji. Na Facebooku powstała także specjalna grupa, która zrzesza osoby zaangażowane w pomoc na rzecz chorej dziewczynki. Grupę "Licytując pomagasz Alicji wygrać z białaczką" można znaleźć TUTAJ. Tu odbywają się licytacje i wystawiane są przedmioty na sprzedaż, a pieniądze w ten sposób uzyskane przeznaczane są na leczenie Alicji.
Każdy grosz się liczy
Zebrane środki finansowe pomogą powrócić Alicji do zdrowia i zostaną przeznaczone między innymi na:
- oczyszczacz powietrza (niezbędny i najważniejszy)
- leczenie domowe po wyjściu ze szpitala (w tym aseptyczne zabezpieczenie Ali pokoju)
- leczenie stomatologiczne
- koszty dojazdów na kontrolę w szpitalu
- środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości
- zdrową i specjalistyczną żywność
- środki i materiały opatrunkowe.
- pobyt w szpitalu

Gdzie jest burza? MAPA ONLINE
Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski