Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi za zaufanie ws. sformowania rządu. "To wielki zaszczyt, ale i wyzwanie"

OPRAC.:
Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Aleksandra Jaros
Aleksandra Jaros
Wideo
od 16 lat
Premier Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie w mediach społecznościowych za zaufanie w związku z powierzeniem mu misji sformowania rządu. O powierzeniu misji sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałkowym orędziu.

Morawiecki udostępnił orędzie prezydenta w mediach społecznościowych.

- Dziękuję Panu Prezydentowi Andrzej Duda za zaufanie - napisał szef rządu.

- Misja, jaką powierzył mi prezydent Andrzej Duda, to wielki zaszczyt, ale i wyzwanie. Zapraszam do współpracy wszystkich parlamentarzystów, którzy na pierwszym miejscu stawiają Polskę. – dodał później w kolejnym wpisie, tym razem na platformie X, Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił też, że "Rodacy opowiedzieli się za parlamentem, w którym nie dominuje jedna partia, ale w którym dominować ma współpraca".

Kontynuacja dobrej tradycji parlamentarnej

Szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski na Twitterze również skomentował decyzję prezydenta.

- Dziękujemy za kontynuację dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu! - napisał.

Prezydent w orędziu przypomniał, że po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW odbył konsultacje z wszystkimi komitetami, które będą miały swoich przedstawicieli w parlamencie.

- Zarówno reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości, które uzyskało najlepszy w wyborach wynik, jak i Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, przedstawili swoich kandydatów na premiera i wyrazili wolę utworzenia rządu – powiedział.

Jak dodał "w trakcie konsultacji każde ze stronnictw wyraziło przekonanie, że w nowym Sejmie zgromadzi większość konieczną do poparcia swojego kandydata, jak i przyszłego rządu w całości".

- Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - poinformował prezydent.

- Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szanse utworzenia rządu – podkreślił.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl