Mattia Coffetti wszczepił sobie pod skórę pięć mikroczipów. Powód wydaje się abstrakcyjny. Geniusz czy szaleniec?

Damian Kelman
Opracowanie:
Wideo
od 16 lat
35-latek Mattia Coffetti z Brianzy w Lombardii jako pierwszy Włoch wszczepił sobie w dłoń pięć mikroczipów, dzięki którym płaci ręką, otwiera drzwi domu bez używania klucza i przechodzi przez bramki kontrolne w siłowni bez pokazywania przepustki. Na jednym z nich ma zgromadzone różne dane i hasła. Dlaczego zdecydował się na taki ruch?
Mattia Coffetti wszczepił sobie pod skórę pięć mikroczipów. Teraz może m.in. płacić kartą za pomocą ręki.
Mattia Coffetti wszczepił sobie pod skórę pięć mikroczipów. Teraz może m.in. płacić kartą za pomocą ręki. Screen z YouTube / Tgcom24

Pionier podskórnych urządzeń elektrycznych

Mattia Coffetti, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego, we Włoszech został pionierem podskórnych urządzeń elektronicznych.

“Mikroczipy nie zawierają lokalizatorów i działają dokładnie tak, jak te, które mamy na kartach bankomatowych i kredytowych. Zainstalowanie ich pod skórą pozwala wychodzić bez nich i płacić za to, co się kupuje” - wyjaśnił włoskim mediom.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Jak dodał, w ten sposób obala także jeden z mitów antyszczepionkowców z czasów pandemii.

"Byli tacy, którzy twierdzili, że miejsce, gdzie wykonuje się szczepionkę przeciwko Covid-19 staje się magnetyczne. Na własne oczy widziałem ludzi, którzy próbowali przyciągnąć przedmioty, by udowodnić tę tezę" - powiedział.

Czip jak szczepionka

Urządzenia, które wszczepił sobie Włoch kosztują kilkaset euro i umieszczane są przy pomocy zwyklej szczepionki w specjalistycznych centrach, także w salonach tatuażu i piercingu. To taka sama metoda, jak w przypadku wszczepiania czipów psom i kotom.

Jak zauważono, mikroczipy nie wyposażyły Mattii Coffetiego w supermoc i nie uczyniły z niego cyborga, ale z całą pewnością znalazł się on w awangardzie.

“Teraz służą mi do płacenia, gromadzenia i wymiany danych, ale mają nieskończone możliwości, zwłaszcza w dziedzinie medycyny” - dodał włoski pionier.

Podkreślił, że w przyszłości mogą one być bardzo przydatne w generalnym monitorowaniu parametrów życiowych i mogą podnieść alarm, gdy dzieje się coś złego.

Coffetti wyraził nadzieję, że technologia ta pozwoli też kiedyś na obserwację mózgu i być może ułatwi znalezienie lekarstwa na choroby Parkinsona i Alzheimera.

lena

Źródło:

Polska Agencja Prasowa

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kaziu
Ja też tak mam. Mam nawet 7 chipów. Ale na czytnik muszę siadać. Bezpośrednio.
L
Lee
31 lipca, 17:59, bolek:

wszczepic kaczanowi chip przeciwko glupocie w fujare.

Tobie raczej bo jak widać bez chipa glupi jesteś, albo z bandy rudego.

L
Lee
I pomoże wywołać chorobę I myśleć zamiast ciebie i oddać władzę nad sobą sztucznej inteligencji. Nie wszczepiajcie sobie znamienia szarana , biedni głupcy.
d
dama pik
Szaleniec!!!..🙆‍♂️

no ale naśladowców..

na pewno będzie miał!!!..🥴🥴

Wiadomo!!!..
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl