Krzysztof Kowalski
Senegal - Holandia LIVE! "Oranje" wracają po 8-letniej przerwie
Senegal - Holandia LIVE! "Oranje" wracają po 8-letniej przerwie PAP, EPA/Mohamed Messara
MŚ 2022. Senegal - Holandia ONLINE. Na inaugurację turnieju Ekwador rozprawił się z gospodarzem Katarem. W drugim meczu grupy A zaprezentują się piłkarze "Oranje", którzy wracają na mundial po ośmioletniej przerwie. Ich rywalem będą mistrzowie Afryki. Relacja LIVE w poniedziałek od godziny 17:00.

MŚ 2022. Mecz Senegal - Holandia ONLINE

Reprezentacja Senegalu to najlepszy zespół Afryki. W decydującym starciu tegorocznych mistrzostw "Czarnego Lądu" ograła w rzutach karnych Egipt.

"Lwy Terangi" trafiły do stosunkowo łatwej grupy z Katarem, Ekwadorem oraz Holandią, dlatego awans do 1/8 finału jest celem minimum. Dużym problemem kadry będzie brak największej gwiazdy - Sadio Mane. Skrzydłowy nie zdążył wyleczyć kontuzji, której doznał kilkanaście dni przed mundialem. Nie pomogli nawet szamani, do których zwróciła się tamtejsza federacja.

Cztery lata temu Senegal w pierwszym meczu mistrzostw wygrał z Polską, ale w kolejnych spotkaniach z Japonią oraz Kolumbią ugrał tylko punkt i odpadł turnieju.

Holandia nie zakwalifikowała się do poprzednich mistrzostwa świata, natomiast w 2010 i 2014 sięgała po srebrny i brązowy medal. Piłkarze "Oranje" świetnie wypadli w Lidze Narodów. W grupie okazali się bezkonkurencyjni, dwukrotnie pokonując Belgów. - Wierzę w tę grupę piłkarzy. W 2014 roku zajęliśmy trzecie miejsce z drużyną o gorszej jakości - podkreśla selekcjoner Louis van Gaal. 71-letni trener zajął miejsce Franka de Boera po nieudanym Euro 2020, w którym Holandia odpadła już w 1/8 finału w meczu z Czechami. Od tego czasu nie przegrali kolejnych piętnastu pojedynków.

W eliminacjach błyszczał Memphis Depay, który zanotował dwanaście trafień, do których dołożył jeszcze sześć asyst. Jesienią w Barcelonie grał jednak ogony. Ostatni raz wystąpił w meczu Ligi Narodów przeciwko Polsce, schodząc z kontuzją. Z Senegalem na pewno nie zagra od początku. Gwiazdę "Oranje" ma zastąpić zawodnik PSV Eindhoven Cody Gakpo.

MŚ 2022. Mecz Senegal - Holandia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo z meczu Senegal - Holandia w TVP 1 oraz TVP Sport. Komentuje duet Maciej Iwański - Marcin Żewłakow. Stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport oraz w Smart TV i HbbTV. Relacja LIVE z meczu Senegal - Holandia od 17:00 w GOL24 - zapraszamy!

MUNDIAL 2022 w GOL24

Nasza reprezentacja dopiero od czwartku zaznajamia się z katarską pogodą. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, ale żar i tak leje się z nieba. Trudy pierwszego treningu - tak jak zresztą i Brazylijczycy - odczuł Kamil Glik. Stoper przyzwyczajony do temperatur w Italii i tak musiał się mocno schłodzić. Jego zdjęcie robi prawdziwą furorę w internecie - zobaczcie najlepsze przeróbki. Potencjalnie już we wtorek Glik będzie obchodzić wielki jubileusz w kadrze. Jeśli wystąpi z Meksykiem, a wszystko wskazuje na to, że nawet od pierwszej minuty, to zaliczy setny występ z orzełkiem na piersi. Oby wytrzymał trudy tego spotkania i samych przygotowań, bo potrzebujemy go w najwyższej formie, skoro napierać będą Raul Jimenez i spółka.

MŚ 2022. Kamil Glik styrany upałem w Katarze. Najlepsze MEMY...