Nastolatek z Polski wyróżniony przez NASA. Tytuł Astronomy Picture of the Day

Damian Kelman
Wideo
od 16 lat
Nastolatek z Polski wyróżniony przez NASA. Zdjęcie 17-latka z Grodziska Mazowieckiego zostało uznane za Astronomy Picture of the Day. Zobaczcie sami.

Nastolatek z Polski wyróżniony przez NASA

17-letni Antoni Zegarski z Grodziska Mazowieckiego został wyróżniony przez samo NASA! Młody Polak został opublikowany na stronie Astronomy Picture of the Day za sprawą swojego niezwykłego zdjęcia.

Osiągnięciem młodego Polaka pochwaliło się Planetarium i obserwatorium astronomiczne w Grodzisku Mazowieckim.

"I cyk. Nasz młody i zdolny człowiek z Grodziska Mazowieckiego zdobył nagrodę APOD (Astronomical Picture of the Day) codziennie przyznawaną przez NASA - National Aeronautics and Space Administration. Gratulacje Antek" - napisano na Facebooku.

Niezwykłe zdjęcie Księżyca

NASA każdego dnia wyróżnia jedno zdjęcie powiązane z tematyką kosmosu. Tym razem wyróżnienie padło łupem Polaka, który sfotografował pełnię Księżyca.

Przy okazji wyróżnienia i udostępnienia zdjęcia Antoniego Zegarskiego, NASA zamieściła długi opis wyjaśniający niesamowite zjawisko związane z pełnią.

"Wyjaśnienie: Widzieliście pełnię księżyca w zeszłym miesiącu? W ciągu każdego miesiąca na niebie nad planetą Ziemia występuje średnio pełnia księżyca. Dzieje się tak dlatego, że Księżycowi zajmuje miesiąc, aby ukończyć kolejną orbitę wokół naszej rodzinnej planety, przechodzi przez wszystkie swoje fazy, i po raz kolejny ma swoją całą Ziemię w połowie oświetloną odbitym światłem. Wiele rdzennych kultur nadaje każdej pełni księżyca imię, a nazwy tej ostatniej pełni to Lodowy Księżyc, lub Cichy Księżyc. W styczniu we współczesnym kalendarzu zachodnim kilka kultur nazwało także ostatnią pełnię księżyca Wilczym Księżycem, na cześć słynnego wyjącego zwierzęcia. Przedstawiony tutaj nad włoskimi górami Alpami, miniony Wilczy Księżyc został uchwycony na połączonych zdjęciach panoramicznych. Obraz jest uderzający, ponieważ dla niektórych otaczające chmury wyglądają jak paszcza wilka gotowego do połknięcia Wilczego Księżyca, podczas gdy inni widzą Księżyc jako oko wilka" - czytamy na profilu Astronomy Picture of the Day.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl