FLESZ - Nowy wariant koronawirusa. Z Finlandii
U niektórych osób koronawirus może powodować objawy utrzymujące się przez tygodnie lub miesiące po ustąpieniu infekcji.
Oficjalne dane z Narodowego Biura Statystycznego w Wielkiej Brytanii pokazują, że u części zakażonych objawy COVID-19 trwają dłużej, niż początkowo sądzono. Po pięciu tygodniach od zakażenia skutki infekcji wciąż dokuczają 20 proc. chorych, a u 10 proc. niektóre objawy nie zanikają nawet po 12 tygodniach!
Naukowcy z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) udowodnili, że istnieją poważne, długoterminowe powikłania wywołane przez brytyjską mutacją koronwirusa. Eksperci zaobserwowali, że wariant ten może wpływać aż na sześć różnych układów narządów w naszym organizmie.
W galerii prezentujemy długofalowych skutków, które zgłaszali ozdrowieńcy Covid-19, którzy byli zarażeni brytyjskim szczepem SARS-CoV-2. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Brytyjska mutacja w Polsce
Odkryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii wariant B.1.1.7. koronawirusa został już wykryty w 74 krajach. Według najnowszych dostępnych danych w Polsce odsetek występowania brytyjskiej mutacji koronawirusa wynosi 10,4 proc., lecz w naszym kraju również wykonuje się stosunkowo niewiele badań w kierunku rozpoznania tego wariantu wirusa.
