Noc Spadających Gwiazd w Warszawie. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze specjalnego sprzętu do obserwacji spektaklu na niebie

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Aby oglądać Perseidy, wystarczy się położyć i wpatrywać w niebo
Aby oglądać Perseidy, wystarczy się położyć i wpatrywać w niebo Fot. Szymon Starnawski
W nocy z 12 na 13 sierpnia 2022 Ziemię otoczy chmura drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Wówczas rozpocznie się wielki astronomiczny spektakl – na niebie rozszaleje się rój Perseidów, czyli meteorów, zwanych potocznie spadającymi gwiazdami. To zjawiskowe show będzie można oglądać przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Mieszkańcy otrzymają specjalne narzędzia do obserwacji nieba. Szczegóły poniżej.

– W nocy z 12 na 13 sierpnia zapraszamy wszystkich do parku przy Centrum Nauki Kopernik. Przygotujemy teleskopy, rozstawimy leżaki i, co najważniejsze, wygasimy część okolicznych iluminacji i jaśniejszych świateł, by stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne w Warszawie – informują przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Muzyka i foodtrucki

Jak oglądać Perseidy? – To bardzo proste! Wystarczy się położyć i wpatrywać się w niebo. Warto wziąć ze sobą kocyk, żeby nie leżeć na gołej ziemi. Razem z nami Perseidy będą też oglądać specjalnie zaproszeni goście i gościnie. Porozmawiamy z nimi o najnowszych wieściach z kosmosu. Szczegóły poznacie już niebawem. Będzie muzyka i foodtrucki – przekazują organizatorzy spotkania.

Piątek 12 sierpnia, godz. 21.00
Teren zielony przy Centrum Nauki Kopernik
WSTĘP WOLNY
Koncert pod gwiazdami

Przypomnijmy, że 12 sierpnia i 19 sierpnia o godz. 20.00 w Planetarium wystąpi Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. To jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Artyści sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, aranżując je na skrzypcowo-akordeonowy duet. Światowej sławy skrzypek Maxim Vengerov opisał ich jako „duet tak zgrany, że brzmi jak jeden instrument. Zespół wykonuje też muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi.

– Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie?! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków – zachęcają organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl