Noc Spadających Gwiazd w Warszawie. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze specjalnego sprzętu do obserwacji spektaklu na niebie

Joanna Postrzednik
Aby oglądać Perseidy, wystarczy się położyć i wpatrywać w niebo
Aby oglądać Perseidy, wystarczy się położyć i wpatrywać w niebo Fot. Szymon Starnawski
W nocy z 12 na 13 sierpnia 2022 Ziemię otoczy chmura drobin materii pozostawionych przez kometę Swift-Tuttle. Wówczas rozpocznie się wielki astronomiczny spektakl – na niebie rozszaleje się rój Perseidów, czyli meteorów, zwanych potocznie spadającymi gwiazdami. To zjawiskowe show będzie można oglądać przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Mieszkańcy otrzymają specjalne narzędzia do obserwacji nieba. Szczegóły poniżej.

– W nocy z 12 na 13 sierpnia zapraszamy wszystkich do parku przy Centrum Nauki Kopernik. Przygotujemy teleskopy, rozstawimy leżaki i, co najważniejsze, wygasimy część okolicznych iluminacji i jaśniejszych świateł, by stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne w Warszawie – informują przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Muzyka i foodtrucki

Jak oglądać Perseidy? – To bardzo proste! Wystarczy się położyć i wpatrywać się w niebo. Warto wziąć ze sobą kocyk, żeby nie leżeć na gołej ziemi. Razem z nami Perseidy będą też oglądać specjalnie zaproszeni goście i gościnie. Porozmawiamy z nimi o najnowszych wieściach z kosmosu. Szczegóły poznacie już niebawem. Będzie muzyka i foodtrucki – przekazują organizatorzy spotkania.

Piątek 12 sierpnia, godz. 21.00
Teren zielony przy Centrum Nauki Kopernik
WSTĘP WOLNY
Koncert pod gwiazdami

Przypomnijmy, że 12 sierpnia i 19 sierpnia o godz. 20.00 w Planetarium wystąpi Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. To jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Artyści sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, aranżując je na skrzypcowo-akordeonowy duet. Światowej sławy skrzypek Maxim Vengerov opisał ich jako „duet tak zgrany, że brzmi jak jeden instrument. Zespół wykonuje też muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi.

– Muzyka pod rozgwieżdżonym niebem, czy to nie brzmi pięknie?! Oglądaj wizualizacje kosmosu na kopule Planetarium przy dźwiękach muzyki klasycznej i współczesnej w wykonaniu polskich muzyków – zachęcają organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl