OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Głosowanie w finale wojewódzkim zakończone.

Akcja specjalna Osobowość Roku Warmii i Mazur 2019
Głosowanie w wojewódzkim finale plebiscytu rozpoczęło się w poniedziałek 24 lutego i potrwa do środy, 4 marca do godz. 21. W środę, 26 lutego o godz. 22:00, zakończyło się głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka.

Od początku stycznia nasi Czytelnicy wybierali osoby, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2019.

KLIKNIJ i wybierz kategorię
- zobacz wyniki i głosuj
w finale wojewódzkim
Kultura
Działalność społeczna
i charytatywna
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Biznes

__________________

Głosowanie w wojewódzkiej kategorii Nauka, zakończyło się w środę, 26 lutego o godz. 22:00.

KLIKNIJ - zobacz wyniki głosowania
Nauka

__________________

Prowadzone osobno w miastach i powiatach głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu zakończyło się w czwartek, 20 lutego. Rankingi były bardzo zróżnicowane. W niektórych powiatach do zwycięstwa wystarczyło kilkadziesiąt głosów, w innych laureaci zdobyli ich setki, a nawet tysiące.

KLIKNIJ i wybierz kategorię
- zobacz wyniki głosowania:
Kultura
Działalność społeczna
i charytatywna
Polityka, samorządność
i społeczność lokalna
Biznes

______________________

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. To także najlepsza okazja, aby docenić osoby, które w minionym roku angażowały się w życie lokalnych społeczności, wyróżniły się dokonaniami w różnych dziedzinach, osiągały sukcesy, pomagały innym, wykazały się kreatywnością i talentem.

Największym w Polsce przedsięwzięciem, w którym w każdym powiecie, w każdym województwie, prestiżowe wyróżnienia zostaną przyznane w pięciu kategoriach jest plebiscyt OSOBOWOŚĆ ROKU 2019. W tym roku, po raz pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim, będzie on prowadzony przez "POLSKĘ Times", serwis www.polskatimes.pl oraz serwisy www.naszemiasto.pl. O tym, kto otrzyma prestiżowe wyróżnienia, zdecydują głosy mieszkańców regionu.

Kandydatów do wyróżnienia nominowała kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem Pawła Siennickiego, redaktora naczelnego "Polski Times". Elementem każdej nominacji jest uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

Propozycje osób, które zasługują na nominację do tytułu Osobowość Roku 2019 zgłaszali także mieszkańcy naszego regionu wypełniając formularz w serwisie lub w komentarzach na Facebooku do postów zapowiadających plebiscyt

Kategorie i etapy plebiscytu

Głosowanie jest prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Olsztynie i Elblągu oraz w każdym powiecie województwa warmińsko-mazurskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2019.

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Ogólnopolski finał

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 roku. do godziny 22:00. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 24 lutego i potrwa do środy 4 marca. Trwające głosowanie w wojewódzkiej kategorii NAUKA zakończy się natomiast w środę 26 lutego.

Uroczysta gala plebiscytu

W marcu w Olsztynie odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą dodatkowe wyróżnienia.

Nagrody dla zwycięzców

Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku 2019 miasta lub powiatu
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2019
  • statuetkę
  • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2019 w Warszawie
  • dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Dodatkowo na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w każdej kategorii plebiscytu czekają zaproszenia dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA.

Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2019. Na laureatów pierwszych trzech miejsc ogólnopolskich rankingów będą czekać także dodatkowe nagrody.

Informacje o akcji można uzyskać pisząc na adres e-mail:
[email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl