Panewnicki Bieg Dzika w Katowicach 4.06.2023 ZDJĘCIA, WYNIKI Czerwcowe słońce towarzyszyło biegaczom

Tomasz Kuczyński
04.06.2023. Panewnicki Bieg Dzika w Katowicach. Uczestniczki marszu Nordic Walking tryskały humorem. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 4 czerwca 2023 w Katowicach odbyła się szósta edycja XI Panewnickiego Biegu Dzika. Dopisała słoneczna, wiosenna pogoda oraz humory biegaczy i biorących udział w marszu Nordic Walking. Zobacz ZDJĘCIA i WYNIKI.

Zawody w pięknej scenerii lasów panewnickich odbywają się co miesiąc. Uczestnikom przyszło w tym roku rywalizować w śniegu, w mrozie, deszczu, ale tym razem pogoda wynagrodziła im wszelkie niedogodności, tak jak w majowym biegu. W czerwcową niedzielę mieliśmy słoneczną aurę!

Zobacz ZDJĘCIA z Panewnickiego Biegu Dzika, 4.06.2023 r.

Jak zwykle biegacze i miłośnicy Nordic Walking mieli do pokonania pętlę licząca 4.882 metry, którą można zaliczyć do czterech razy. Sklasyfikowanych zostało prawie 300 osób. Pierwsze miejsce w biegu zajął Rafał Urlik z Katowic przed Piotrem Urlikiem. Trzeci był Mateusz Ucherek ze Świętochłowic. Wśród kobiet na podium stanęły: Małgorzata Stefańska (Orzesze), Aldona Piela-Stawińska (Katowice) i Anna Krzywda (Katowice). W marszu Nordic Walking najlepsi byli Bogdan Cyrus (Strzebiń) i Mariola Kania (Palowice).

Start i meta znajdowały się przy wejściu do lasu na ul. Owsianej 58A. Na każdego, kto ukończył zawody czekał pamiątkowy dyplom. Organizatorzy zadbali o posiłki i napoje oraz o nagrody-niespodzianki.

Organizatorami Panewnickiego Biegu Dzika są KS AZS AWF Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Partnerami zawodów są Urząd Miasta Katowice, Nadleśnictwo Katowice i Państwowa Straż Pożarna Katowice.