PGNiG Superliga Kobiet: Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia! Show Barbary Zimy

Dawid Foltyniewicz
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie dały żadnych szans KPR-owi Gminy Kobierzyce i odniosły pewne zwycięstwo w derbach Dolnego Śląska 25:15.

Przed rozpoczęciem meczu trenerka KRP-u Edyta Majdzińska mówiła, że aby pokonać Zagłębie, jej podopieczne muszą ustrzegać się prostych błędów. Zaledwie kilka minut po rozpoczęciu spotkania było jednak jasne, że ta sztuka im się nie uda. Wystarczy wspomnieć, że kobierzyczanki w 5. minucie meczu grały w potrójnym osłabieniu. - To jest wstyd, co wy robicie dzisiaj! Na stojąco podajemy sobie piłkę - grzmiała w 22. minucie spotkania Majdzińska, gdy tablica świetlna wskazywała prowadzenie lubinianek 10:3. Mistrzynie Polski grały z dużą swobodą i kilkukrotnie trafiały do pustej bramki, a ich golkiperka Barbara Zima była dla przyjezdnych trudną do pokonania przeszkodą. Zagłębie do przerwy prowadziło 16:6. Deklasacja.

W drugiej połowie nastąpiła znacząca poprawa gry KPR-u. Kobierzyczanki toczyły z Zagłębiem wyrównany bój, ale na niewiele się to zdało. Straty z pierwszej części meczu okazały się nie do odrobienia. „Miedziowe” pewnie wygrały i zachowały status jedynej niepokonanej drużyny w PGNiG Superlidze Kobiet.

Nagrodę MVP odebrała bramkarka Zagłębia, Barbara Zima.