Piłka ręczna. Zwycięstwa Zagłębia i KPR-u Kobierzyce po miesięcznej przerwie

Jakub Guder
Jakub Guder
Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin i KPR-u Kobierzyce odniosły zwycięstwa po miesięcznej przerwie w rozgrywkach.

Szczypiornistki Zagłębia po 7. kolejce PGNiG Superligi Kobiet mają podwójne powody do radości. Pierwszy to oczywiście pewne zwycięstwo nad KPR-em Ruchem Chorzów. Drugi to sensacyjna porażka wicelidera - MKS-u FunFlooru Lublin - z beniaminkiem z Gniezna. MKS PR URBIS wygrał po rzutach karnych i sięgnął tym samym po pierwsze punkty w tym sezonie.

PGNiG Superliga Kobiet

MKS Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 28:20 (16:12)

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz 1, Wąż - Galińska 2, Sustkova 1, Bujnochova 4, Matieli 2, Górna 8, Michalak 6, Kocińska, Drabik 4, Milojević, Pankowska.
Ruch: Ciesiółka, Knapik - Iwanowicz, Polańska 1, Gryczewska 1, Kolonko 2, Masiuda 4, Masalova 1, Doktorczyk, Stokowiec, Miłek 3, Jasinowska 8, Grabińska, Bury, Kiel.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:12)

Piotrcovia: Opelt, Suliga - Świerczek 9, Waga 4, Sobecka 2, Drażyk 2, Szczepanek 2, Radushko 2, Trbović 1, Senderkiewicz 1 oraz Oreszczuk, Grobelna, Jasińska, Jureńczyk, Polaskova.
KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Cygan 6, Wiertelak 5, tomczyk 4, Wicik 3, Kozioł 3, Szupyk 2, Despodovska 2, Buklarewicz 1 oraz Kucharska, Olek, Ivanović, Janas, Domagalska, Macedo.

Pozostałe mecze: Eurobud JKS Jarosław - Galiczanka Lwów 25:27, MKS PR URBIS Gniezno - MKS FunFloor Perła Lublin 28:28 (kar. 5:4), EKS Start Elbląg - Młyny Stoisław Koszalin 25:22.