Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Cracovia wygrała z Radomiakiem Radom aż 6:0, grając praktycznie cały mecz w przewadze jednego zawodnika. Grę ustawiła czerwona kartka dla Leonardo Rochy pokazana w 2 minucie za faul z... 12 sekundy. W końcówce sędzia wyrzucił także Michała Kaputa, dlatego rozbici gości kończyli w dziewiątkę. To najwyższe zwycięstwo sezonu.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Radomiak Radom 6:0

Cracovia nie okazała Radomiakowi żadnej litości. Dzięki bezbłędnej grze odniosła najwyższe zwycięstwo w sezonie. Wygrała dopiero po raz piąty, co pozwoliło wskoczyć na jedenastce miejsce w tabeli - tuż przed dzisiejszego rywala.

Okazuje się, że nikt wyżej nie wygrał od Cracovii. Drużyna Jacka Zielińskiego przebiła mecze Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin (5:0) z listopada oraz ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (0:5) i Pogoń Szczecin - Lech Poznań (5:0) z października.

W sumie Cracovia wbiła piłkę siedem razy do siatki. W końcówce Mateusz Bochnak efektownie przelobował bramkarza, jednak sędzia (słusznie) dopatrzył się pozycji spalonej i tego trafienia nie uznał.

Czerwona kartka w 2. minucie meczu Cracovia - Radomiak Radom

W tym meczu Cracovia miała ułatwione zadanie, bo od razu po rozpoczęciu gry Leonardo Rocha nierozważnie, agresywnie zaatakował nogę debiutującego w Pasach Patryka Sokołowskiego. Sędzia Karol Arys pokazał czerwoną kartkę, po której gospodarze przeszli do ofensywy. Prowadzenie w 8 minucie dał ładnym strzałem po rzucie rożnym Paweł Jaroszyński.

Przed przerwą Radomiak trafił jeszcze Benjamin Kallman, a potem pechowego samobój zaliczył Dawid Abramowicz. W drugiej połowie wynik poprawili Patryk Makuch oraz z powietrza Jani Atanasov.

Sędzia oszczędził dalszego wstydu Radomiakowi, kończąc widowisko po dwóch doliczonych minutach. Tuż przed tym wynik na 6:0 ustalił jednak autor dubletu, Paweł Jaroszyński.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Radomiak Radom (w skali 1-6):