Piotr Rzepecki
Canal+ Sport screen
PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica wygrała z Wisłą Płock 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki Ekstraklasy. Beniaminek odrobił straty i zanotował komplet. Mimo wygranej Miedź wciąż zamyka ligową tabelę, jednak pokonanie Wisły jest świetnym krokiem w stronę utrzymania.

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Wisła Płock 2:1 (1:1)

W pierwszym fragmencie prawdziwa nawałnica przeszła na bramkę Miedzi - tak można opisać skondensowany atak gości. Płocczanie długo nie mogli znaleźć drogi do bramki debiutanta Stefanosa Kapino, udało się w 22. minucie kiedy szybki atak skończył strzałem głową Marko Kolar. Wcześniej z linii bramkowej wybijał Nemanja Mijuskovic; piłka po wybiciu Czarnogórca obiła poprzeczkę i trafiła do napastnika "Nafciarzy".

Miedź wyrównała w samej końcówce. W niezrozumiały sposób przekroczył przepisy bramkarz Wisły Krzysztof Kamiński, który rzucił się pod nogi Kamila Drygasa i gwiżdżący 27-letni arbiter Patryk Gryciekwicz bez wahania wskazał na jedenasty metr. Na raty strzelił najskuteczniejszy w drużynie beniaminka Angelo Henriquez. Pierwszy strzał został obroniony, jednak sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego, bo Kamiński przed strzałem opuścił linię bramkową. Za drugim razem Chilijczyk się nie pomylił, posłał piłkę w środek bramki.

W drugiej połowie prym już wiodła głównie "Miedzianka". Gospodarze w ciągu kilku minut stworzyli sobie więcej sytuacji niż w całej pierwszej połowie, a na prowadzenie wyszli po godzinie gry. Po dograniu z rzutu rożnego głową skierował piłkę do bramki kapitan Nemanja Mijuskovic.

Do końca wynik był sprawą otwartą. Goście szukali swoich szans, natomiast brakowało podania w ostatniej fazie ataku. Do groźnej sytuacji doszło na kilka minut przed końcem, kiedy uderzał za linii pola karnego Filip Lesniak, ale obronił grecki golkiper gospodarzy. Miedź natomiast szukała swoich szans w kontrataku, ale ostatecznie nie udało jej się podwyższyć wyniku.

Beniaminek z Legnicy wciąż zamyka ligową tabelę ze stratą dwóch punktów do Piasta, Korony czy Zagłębia. Wisła Płock jest na 8. miejscu, ale ma do rozegrania zaległy mecz.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Wisła Płock (w skali 1-6):

Miedź Legnica:

• Stefanos Kapino - 4
  • Nemanja Mijusković - 4
  • Andrzej Niewulis - 3
  • Jurich Carolina - 3
  • Giannis Massouras - 4, (Michael Kostka - bez oceny)
  • Kamil Drygas - 4
  • Maxime Dominguez - 3
  • Chuca - 3
  • Hubert Matynia - 3, (Dimityr Wełkowski - 3)
  • Luciano Narsingh - 4, (Dawid Drachal - 3)
  • Angelo Henriquez - 4, (Koldo Obieta - 3)

Wisła Płock:

• Krzysztof Kamiński - 2
  • Aleksander Pawlak - 2
  • Adam Chrzanowski - 3
  • Igor Drapiński - 3, (Piotr Tomasik - 3)
  • Martin Sulek - 3
  • Kristian Vallo - 4, (Paweł Chrupałła - 3)
  • Damian Rasak - 3, (Damian Warchoł - 3)
  • Dominik Furman - 3, (Mateusz Lewandowski - 3)
  • Rafał Wolski - 3
  • Mateusz Szwoch - 3, (Filip Lesniak - 3)
  • Marko Kolar - 3

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Angelo Henriquez

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Rozgrywki PKO Ekstraklasy 2022/23 wykreowały nowych bohaterów. Kilku młodych zawodników zanotowało wyraźny postęp, a talent paru innych po prostu eksplodował. Którzy polscy piłkarze należą do tego grona? Oto jedenastka najlepszych młodzieżowców trwającego sezonu. Wielu z nich już latem może wyfrunąć z Polski.Status młodzieżowca należy się zawodnikom z obywatelstwem polskim, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończą 22. rok życia oraz młodszym (w tym sezonie rocznik 2001 i młodsi).