Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. Piast udanie kończy rok. Kolejne zwycięstwo!
PKO Ekstraklasa. Piast udanie kończy rok. Kolejne zwycięstwo! PAP/Zbigniew Meissner
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice zwycięski w ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym. Podopieczni Aleksandara Vukovicia w rundzie jesiennej kibiców zdążyli przyzwyczaić do... remisów. Jednak teraz natchnieni ostatnim zwycięstwem z Lechem Poznań (1:0) pewnie rozprawili się ze Stalą Mielec. Autorami trzech trafień dla gospodarzy okazali się Tomas Huk, Jorge Felix oraz Damian Kądzior.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Stal Mielec 3:0 (0:0)

Pierwszą połowę lepiej zaczęli podopieczni Kamila Kieresia. Przyjezdni popisali się paroma ciekawymi akcjami, które mogły zaskoczyć bramkarza gospodarzy - Karola Szymańskiego. Najlepszą okazję mieli w 16. minucie po akcji Piotra Wlazło, który dośrodkował na ósmy metr, ale niecelnym uderzeniem z głowy popisał się Krzysztof Wołkowicz.

Piast starał się wybudzić jak najszybciej z letargu w poniedziałkowym meczu. Podopieczni Aleksandara Vukovicia wypracowali sobie jeszcze lepszą okazję w 33. minucie. Michael Ameyaw spróbował swojego szczęścia i kapitalnie uderzył z woleja. Ostatecznie golkiper gości - Mateusz Kochalski wyciągnął się jak struna i zdołał wyciągnąć tę niezwykle groźną sytuację. Na tablicy wyniku cały czas remis w Gliwicach.

Na przerwę piłkarze Piasta schodzili już z kolejnym podziałem punktów w tym sezonie.

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice nie chce już remisować. Podopieczni Vukovicia wyszli na prowadzenie!

Gospodarze po 12 remisach z rzędu nie chcą już więcej dzielić się punktami. Gracze serbskiego szkoleniowca wyszli na prowadzenie w meczu 19. kolejki ze Stalą Mielec dokładnie w 51. minucie. Katem mieleckiego zespołu okazał się Tomas Huk. Słowak kapitalnie odnalazł się po wrzutce Damiana Kądziora i perfekcyjnym strzałem głową nie dał absolutnie żadnych szans Kochalskiemu. Piast wyszedł na prowadzenie i bardzo się przybliżył do odniesienia zwycięstwa w ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym.

Worek z bramkami szybko się nam otworzył! Dokładnie dziesięć minut później Piast Gliwice zdołał podwyższyć prowadzenie. Tym razem Jorge Felix popisał się boiskowym sprytem w polu karnym. Hiszpan dopadł do odbitej piłki i sytuacyjnym uderzeniem na wślizgu zdołał umieścić futbolówkę w siatce. Stal Mielec była na deskach!

Jeszcze gwóźdź do trumny zdążył zadać Damian Kądzior. Polski skrzydłowy popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Jeszcze zmylony przez jednego piłkarza w murze Mateusz Kochalski nie zdążył się odpowiednio przygotować na to uderzenie 31-latka i podopieczni Vukovicia podwyższyli prowadzenie. To był nokaut.

Do końca meczu już nic się więcej nie wydarzyło. Piast Gliwice określany mianem "królem remisów" tym razem się nie podzielił punktami ze swoim rywalem. To drugie z rzędu zwycięstwo dla podopiecznych Vukovicia. Czy tym razem będzie seria zwycięstw? Przekonamy się już w następnej, wiosennej rundzie!

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - Stal Mielec (w skali 1-6):