Pogoń - Zagłębie 3:0
Pogoń - Zagłębie 3:0 Andrzej Szkocki
PKO Ekstraklasa. Twierdza Szczecin pozostaje niezdobyta. Pogoń w sobotnim meczu gładko uporała się z Zagłębiem Lubin, wygrywając 3:0. Ozdobą było trafienie Damiana Dąbrowskiego. Dzięki wygranej drużyna Portowców wskoczyła na podium.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 3:0

Do pewnego momentu mecz wydawał się być wyrównany. Miedziowi nieźle wyglądali przy piłce nawet po utracie pierwszego gola. W drugiej połowie pogodzili się jednak z porażką.

Pogoń objęła prowadzenie dzięki Damianowi Dąbrowskiemu. Zagłębie zostawiło mu miejsce zza szesnastkę, więc zdecydował się na strzał. Uderzył precyzyjnie od prawego słupka. Była to 26 minuta spotkania.

W drugiej odsłonie Zagłębie dobiły dosłownie dwie minuty: 63 i 64. To w nich Pogoń przypieczętowała zwycięstwo. Najpierw trafił z bliska Kamil Grosicki, zaraz potem poprawił asystujący mu Pontus Almqvist. Szwed nie omieszkał wykonać efektownego salta, celebrując ustalenie wyniku.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):
Pogoń Szczecin

• Dante Stipica - 4
  • Jakub Bartkowski - 4
  • Kostas Trantafyllopoulos - 3
  • Benedikt Zech - 4, (Mariusz Malec - 3)
  • Luis Mata - 4
  • Damian Dąbrowski - 4
  • Mateusz Łęgowski - 3
  • Sebastian Kowalczyk - 3, (Wahan Biczachczjan - bez oceny)
  • Jean Carlos Silva - 4, (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
  • Kamil Grosicki - 4, (Mariusz Fornalczyk - 3)
  • Pontus Almqvist - 4, (Luka Zahović - 3)

Zagłębie Lubin

• Kacper Bieszczad - 3
  • Arkadiusz Woźniak - 2, (Damjan Bohar - 3)
  • Bartosz Kopacz - 3
  • Jarosław Jach - 2
  • Guram Giorbelidze - 2, (Mateusz Bartolewski - 3)
  • Tomasz Makowski - 2
  • Marko Poletanović - 3, (Koki Hinokio - 2)
  • Łukasz Łakomy - 3
  • Tornike Gaprindzaszwili - 3, (Adam Ratajczyk - 2)
  • Kacper Chodyna - 3
  • Rafał Adamski - 3, (Szymon Kobusiński - bez oceny)

Piłkarz meczu: Pontus Almqvist
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Przegrał zakład? Raczej nie. Mariusz Fornalczyk po prostu taki jest. Na boisku 19-latek z Pogoni Szczecin lubi nie tylko odznaczać się dryblingiem, ale także fryzurami. W meczu z Zagłębiem Lubin zaprezentował kolejną nową stylówkę: różowe serduszka (?) na białym tle. Zobaczcie tę i poprzednie fryzury pomocnika. Fornal, bo tak mówią na niego koledzy w Pogoni Szczecin, najpierw sięgnął po niebieską szamponetkę. Potem na jego głowie zagościła czerwień, którą wyparł jasny blond. Kiedyś w barwy klubu przefarbowali się zawodnicy Wisły Kraków, by w ten sposób uczcić zdobyte mistrzostwo. W sieci wciąż krąży zdjęcie Mirosława Szymkowiaka z trzema pasami: czerwonym, białym i niebieskim. Fornalczyk z Pogonią jest póki co na dorobku. Po co więc co chwilę zmienia kolor włosów?- Od dawna chciałem trochę poeksperymentować. Potem podchwyciłem, że to od Mbappe i tak to się kręciło. Trochę fantazji nie zaszkodzi – mówił jeszcze w styczniu dla Faktu.

Rodman ze Szczecina. Wszystkie fryzury Mariusza Fornalczyka ...