PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa wygrał w Szczecinie! Pogoń dobił jej były piłkarz Jean Carlos Silva. Piękne gole w hicie kolejki

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2 Andrzej Szkocki/Polska Press
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa wykonał kolejny duży krok w stronę pierwszego mistrzostwa. Na wyjeździe ograł Pogoń Szczecin 2:0 (1:0). Piękne gole strzelili Władysław Koczerhin i były zawodników tej drużyny Jean Carlos Silva. Dzięki wygranej lider utrzymuje bezpieczną przewagę nad Legią Warszawa.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2

Ten mecz nabrał rumieńców dopiero pod koniec pierwszej odsłony. Raków objął prowadzenie w 39 minucie, kiedy wpadł w pole karne z lewej flanki. Piękny strzał oddał Władysław Koczerhin. Cichy bohater wyjazdowego zwycięstwa nad Jagiellonią Białystok (2:1) uderzył technicznie po długim słupku. Wyciągnięty jak struna Dante Stipica nie dał rady sięgnąć piłki, bo z tak precyzyjną próbą miał akurat do czynienia.

Niespodzianką okazało się zejście Iviego Lopeza w 45 minucie. Gdy reporter Canal+ Sport dopytywał członków sztabu Rakowa, dlaczego lider zespołu opuścił tak szybko murawę, usłyszał wymijającą odpowiedź. W każdym razie Hiszpan usiadł na ławce, by z takiej perspektywy obejrzeć decydującą połowę.

Jean Carlos Silva dobił Pogoń

A działo się w niej naprawdę wiele. Świetny był zwłaszcza początek, gdy Pogoń zmarnowała okazje na wyrównanie. Po uderzeniu Pontusa Almqvista interwencję meczu zaliczył Vladan Kovacević.

Zaraz potem czyli w 53 minucie Raków podwyższył na 2:0. Tak jak w Białymstoku prostym podbiciem z powietrza uderzył Jean Carlos Silva. Brazylijczyk z szacunku do kibiców Pogoni, przed którymi grał do listopada, nie okazał radości.

Tabela: Raków umacnia się na pozycji lidera

To siedemnaste zwycięstwo Rakowa w tym sezonie. Zespół Marka Papszuna utrzyma przewagę nad głównymi rywalami. To dziewięć punktów więcej od Legii Warszawa i szesnaście od Lecha Poznań. Pogoń pozostaje czwarta.

W następnej kolejce Raków podejmie Śląsk Wrocław, a Pogoń jedzie na Zagłębie Lubin.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa (w skali 1-6):