Radomiak - Warta 2:3
Radomiak - Warta 2:3 Piotr Polak, PAP
PKO Ekstraklasa. Paradoksalnie mimo gęstej mgły było na co popatrzeć. Radomiak Radom zaczął od samobója, potem odrobił dwie bramki, ale ostatecznie przegrał z dobrze dysponowaną Wartą Poznań 2:3.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Warta Poznań 2:3
Przebieg meczu okazał się niecodzienny. Warta lepiej zaczęła, ale pierwszego gola sprezentował jej bramkarz Radomiaka. Przed upływem 20 minuty Gabriel Kobylak w prostej sytuacji nie opanował piłki, po czym za chwilę ze zwieszoną głową wyciągał ją z siatki.

Warta podwyższyła po kontrze Miguela Luisa, mogła przed zmianą stron wcisnąć jeszcze jedną bramkę, ale tego nie zrobiła. I zapłaciła za to wysoką cenę. Nie minęła bowiem nawet minuta drugiej połowy a Radomiak już złapał kontakt. Po rzucie rożnym trafił Luis Machado.

Tak jak Radomiak dał Warcie prowadzenie, tak Warta dała szansę Radomiakowi na doprowadzenie do wyrównania. W polu karnym Mateusza Grzybka sfaulował bowiem Kamil Kościelny, co z jedenastego metra wykorzystał Filipe Nascimento. Żeby jednak było ciekawiej, dosłownie w pierwszej akcji po golu na 2:2 Warta odzyskała prowadzenie i ustaliła wynik. Szybką akcję zwieńczył na wślizgu Adam Zrelak. Słowak na przełamanie czekał blisko dwa miesiące.

Dzięki wygranej Warta wskoczyła przed Radomiak - na dziewiąte miejsce. Drużyna Dawida Szulczka jest najlepiej punktującą w delegacji. Ugrała już 16 z 21 punktów.

Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Warta Poznań (w skali 1-6):