PKO Ekstraklasa. Śląsk dobił siebie sam strzałem... z połowy Stali Mielec. Michał Szromnik i Javier Ajenjo Hyjek najedli się wstydu

Jacek Czaplewski
PKO Ekstraklasa. Weekend bez takich dziwacznych scen weekendem straconym. Stal Mielec wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:0, zdobywając drugą bramkę po samobójczym strzale Javiera Ajenjo Hyjka jeszcze z połowy... Stali. Koszmarną wpadkę zaliczył nie tylko pomocnik, ale przede wszystkim też bramkarz Michał Szromnik.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Śląsk Wrocław 2:0

To pierwszy taki babol Szromnika w barwach Śląska. Do tej pory nowy kapitan raczej popisywał się interwencjami, a dzisiaj tak naprawdę pogrzebał szanse zespołu na jakąkolwiek zdobycz.

Wstydliwa bramka padła w 70 minucie, gdy Stal wybiła piłkę z własnej szesnastki. Będący jeszcze na jej połowie Javier Ajenjo Hyjek chciał wycofać do bramkarza, żeby uspokoić sytuację, ale zrobił to na tyle nieumiejętnie, że wsadził Szromnika na minę. Futbolówka ominęła kapitana, po czym siłą rozpędu wpadła do pustej siatki. Rozbawieni kibice Stali na przemian klaskali i przecierali załzawione ze śmiechu oczy.

Stal objęła prowadzenie przed przerwą, kiedy Said Hamulic wykorzystał najtrudniejszą ze swoich trzech sytuacji. Po dośrodkowaniu z prawej flanki uderzył głową. Zmarnował za to okazje jeden na jednego ze Szromnikiem (po drugiej sędzia odgwizdał spalonego, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia napastnika Stali).

Dzięki wygranej Stal przerwała serię dwóch porażek. Ma trzynaście punktów, czyli o cztery więcej od Śląska.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

Stal Mielec

• Bartosz Mrozek - 4
  • Krystian Getinger - 3
  • Fabian Hiszpański - 3 (Paweł Żyra - 3)
  • Marcin Flis - 4
  • Arkadiusz Kasperkiewicz - 3 (Kamil Kruk - bez oceny)
  • Mateusz Matras - 3
  • Fryderyk Gerbowski - 4
  • Maciej Domański - 3
  • Piotr Wlazło - 4
  • Bogdan Vastsuk - 3 (Mateusz Mak - 3)
  • Said Hamulic - 3 (Mikołaj Lebedyński - bez oceny)

Śląsk Wrocław

• Michał Szromnik - 2
  • Patryk Janasik - 3
  • Konrad Poprawa - 2
  • Diogo Verdasca - 2
  • Victor Garcia - 3 (Sebastian Garcia - bez oceny)
  • Petr Schwarz - 3
  • Javier Ajenjo Hyjek - 2 (Adrian Bukowski - bez oceny)
  • Martin Konczkowski - 2
  • Adrian Łyszczarz - 2 (John Yeboah - 3)
  • Nahuel Leiva - 3
  • Erik Exposito - 3

Piłkarz meczu: Bartosz Mrozek
Atrakcyjność meczu: 5/10

EKSTRAKLASA w GOL24

W zakończonym oknie transferowym tylko kilka klubów PKO Ekstraklasy zdecydowało się nieco głębiej sięgnąć do portfela. Najwięcej gotówkowych transakcji przeprowadził Raków Częstochowa. Natomiast najwyższy przelew wyszedł z konta Lecha Poznań. Sprawdź TOP 10 najdroższych transferów w PKO Ekstraklasie na sezon 2022/23.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do pierwszego zdjęcia >>

Najdroższe transfery letniego okna w PKO Ekstraklasie. To Ra...